Регистрация  Забыли пароль?

Sleepwalker ° 09.03.2011 в 00:09


Шкляр vs Табачник - хто кого?


новина чудово ілюструє, як український культурний простір поділили на провладний і опозиційний. причому це вирішує не народ, а лише пара українофобів-бюрократів.

Лауреат Шевченківської премії з літератури Василь Шкляр висловив упевненість, що президент Янукович підпише указ про присудження йому премії після того, як Дмитро Табачник залишить владу.

Про це у ефірі телеканалу "ТВі" заявив сам письменник:

"Я думаю, якщо Віктор Федорович – президент України, то коли Табачник піде із цієї посади [міністра освіти, науки та спорту], а він обов'язково піде, він мені підпише указ".

Водночас він наголосив, що жодних переговорів із представниками адміністрації президента після оприлюднення своєї заяви він не вів.

Крім того, письменник заявив, що не візьме тих грошей, що як альтернативу Шевченківській премії можуть зібрати для нього люди:

"Якщо люди якісь гроші зберуть, я їх віддам на кінофільм. Адже ви знаєте, триває всенародний збір коштів на екранізацію цього роману".

За словами письменника, екранізацією роману "Чорний ворон" зацікавився польський режисер Єжи Гоффман:

"Резонанс пішов дуже далеко. Телефонували з багатьох країн. І до речі, з Польщі, сказали мої знайомі художники, що говорили з Єжи Гофманом. Гоффман дуже зацікавився, він мене підганяє. Щоб я швидше дав, якщо не сценарій, то синопсис. І він готовий буде знімати. Ось це буде жест".

Андрухович про альтернативу Шевченківській премії

Відомий письменник Юрій Андрухович запропонував всім небайдужим українцям зібрати для автора історичного роману "Чорний ворон" Василя Шкляра суму Шевченківської премії, якої він не отримав від влади.

Письменник відомий своїми критичним поглядами на сучасну українську владу, заявив в інтерв'ю сайту "Буквоїд", що вважає таку акцію чудовою нагодою для мобілізації громадянського суспільства:

"Ця ситуація може стати феноменальною можливістю для громадянського суспільства "трахнути" владу ненасильницькою солідарною дією. Для цього треба зібрати для Василя Шкляра ту саму суму, щоб він таки отримав премію, але вже не від "паньства", себто державної верхівки, а від народу. Скільки там тої премії – 280 тисяч? Треба створити незалежний оргкомітет зі збору альтернативної Шевченківської премії для Василя Шкляра. Я перший даю тисячу. Якщо нас таких буде 280, ми їх взуємо".

Водночас Юрій Андрухович закликав Василя Шкляра поводитися гідно та не робити компліментів "верховному табачнику, себто Вікторові Федоровичу".

4 березня Василь Шкляр заявив, що не може прийняти присуджену йому премію, поки посаду міністра освіти і науки, молоді та спорту обіймає Дмитро Табачник.

Пізніше в той же день з'явився указ Василя Януковича про нагородження Шевченківськими преміями, в якому ім'я Василя Шкляра було відсутнє.

У міністерстві освіти під проводом Дмитра Табачника, чию діяльність Василь Шкляр назвав українофобською, визнають право письменника на такий вчинок.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 40
а что табачникам еще остается? хотя, если разобраться, вакарчук на посту минобраза, наломал кучу дров. хотя не дошел до табачниковского маразма. думаю что только потому, что вакарчук хотя бі украинец - в отличие от самозваного "полковника" табачника.
Рекомендував цей запис

давайте рахунок - уже готова пересилати гроші)

Рекомендував цей запис
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Так этого шкляра никто даже не наградил, раз в списки награжденных его нет....... это я тоже так могу призвать мне собирать 280 000 грн, как альтернативную премию за мой выдающийся вклад в развитии литературы на ХБ!!!! А действительно!!!! Какого хера мне не вручили Шевченковскую премию........ Давайте насолим табачнику и соберем мне 280 000!!!!!!!!!!
хорошо. давайте соберем 280000. 280000 ударов сапогом Адвокату001 по яйцам. он этого искренне хочет и добивается
Боже збав. На ці гроші можна купити для вас розкішну труну, але чи не байдуже буде тоді вам?! Ідіот.
ох уж эти писатели!!))))))))))))
А уж зарекомендовали-то как!!!! Мама моя....... можно подумать, что кто-то из взаиморекомендателей готов хоть рубль отстегнуть))))))))))))))))))))
У вас на аве Чапаев? Читали Пелевина?
дорогой, называть Адвоката на Вы - понижать себе ЧСВ. это так, на будущее.
табачник - необразованное быдло. как и большинство из нынешней власти
Рекомендовал эту запись

Подобаються мені ці дядьки включаючи Єжи і виключаючи табачника)

Ты тоже отказываешься от Шевченковской премии????????
Конечно, а ты что-то имешь против? Или ты против, потому, что ничего не имеешь?
Рекомендував цей запис

Правильний підхід!! І книга, і майбутній фільм варті уваги. Тільки у передостанньому абзаці переправ ім'я Януковича. Він у тебе Василь))))

Рекомендував цей запис
Чудово! То Андрухович візьметься за створення оргкомітету?
Рекомендував цей запис
Рекомендовал эту запись

Табачник - долбоеб и украинофоб. да и не только он. достаточно только взглянуть на и.о. кошелька Проффесора по имени Ринат Ахметов. человек в начале нулевых только тем и занимался, что раздавал интервью российским СМИ о том, что украинской нации не существует ("Это научная фикция" (с)). и вообще, кто-то из американцев однажды сказал правильно - "количество вчерашних реднеков в Сенате пропорционально их количеству в стране".