Регистрация  Забыли пароль?

Українська культура

7 найбільш легендарних незнайдених скарбів України

7 найбільш легендарних незнайдених скарбів України

Залишивши Україну, колишній Президент Віктор Янукович забрав з собою чимало цінностей. Неважко здогадатись що залишені в його маєтку коштовності, цінні ікони, книги, картини, це лише те що колишній гарант не встиг прихопити. За різними оцінками вартість вивезених Януковичем цінностей коливається від 8 до кількох десятків мільярдів доларів. Проте четвертий Президент не єдиний заможний українець чиї статки безслідно зникли.

Покопавшись достоменно в підручниках історії України можна знайти безліч цікавих і незвичайних фактів з життя окремих видатних особистостей. Мало хто говорить про те, що Сагайдачний і Хмельницький були одними з найбагатших людей свого часу. Мало хто знає, що сам Шведський король позичав грошей у Івана Мазепи(!). І що якщо повернути зараз гроші гетьмана Павла Полуботка з англійського банку громадянам України, то на кожного жителя припало б ні багато, ні мало, а аж по цілих 38 кг золота!.. Де вони ці легендарні скарби? Пише vsviti.com.ua

1. Скарби гетьмана Павла Полуботка.

Перше місце займають воістину легендарні скарби в історії України. Те, що ці скоровіща не міф, а реальність, вже давно доведено. Прийшовши до влади новий гетьман затіяв небезпечну хитру гру з царем за політичні свободи. Дізнавшись про це цар наказав схопити Полуботка та укласти в Трубецькой бастіон. Як би там не було, але гетьман, так нічого і не розповівши, помер від отриманих ран у стінах в’язниці.

Але коли влада прийшла конфісковувати його майно – вони не знайшли жодної цінної речі! Документи свідчать, що вгадавши свій результат, Гетьман переправив велику частину своїх багатств в Англію, де не просто їх заховав, а розмістив під відсотки в одному з банків. Все ж ще декілька частин від скарбів залишилися в Україні. Деякі вчені вважають, що ті досі заховані десь в околицях Глухова – колишньої резиденції Полуботка.

Про ці скарби багато говорили. Вони часто ставали предметом спору дипломатів. Ще б! Адже при підрахунку самих скарбів та відсотків , що набігли – виходить ні багато, ні мало – а цілих 38 кг на кожного жителя нашої країни (!) На жаль, з політичних мотивів Радянська влада в липні 1986 року заявила, що не має жодних претензій до англійської сторони і не претендує ні на копійку гетьманського скарбу…

2. Скарби гетьмана Петра Сагайдачного.

Без перебільшення Сагайдачний – один з найвідоміших гетьманів України. Удача завжди ходила десь поруч з ним. Практично всі його походи закінчувалися успіхом. Як показала історія – він був ще й одним з найбагатших людей того часу. Вже перший морський похід Сагайдачного в 1606 році зробив його багатим. Одних тільки грошей було зібрано близько 180 тисяч злотих, не кажучи вже про незліченній кількості тюків товарів, вивезених від турків. Навіть передмістя Стамбула були захоплені і розорені військами гетьмана. Десятки тисяч невільників з України звільняв він в кожному зі своїх походів. І з кожного повертався героєм, привозячи з собою тонни різного товару і, звичайно ж, купи золота.

Життя Сагайдачного було повне несподіванок і сюрпризів долі, але все ж вважають, що незліченні багатства залишилися після його смерті.. На жаль документальних джерел про те, кому дісталися скарби Сагайдачного після його смерті не виявлено. Це так і залишається таємницею за сімома замками..

3. Бібліотека Ярослава Мудрого.

Все більше і більше розбіжностей виникає з приводу цієї легендарної споруди. Все ж безліч джерел хоч і побічно, але говорить про те, що бібліотека-таки була і просто безслідно зникнути вона теж не могла. У чому ж загадка Ярослава Мудрого?

За одними джерелами бібліотека налічувала ”незчисленну кількість” книг. Говорять і сам князь Ярослав любив читати. До того ж практично всі подарунки тих часів, крім усього іншого, включали розкішні рукописні книги зі всієї Європи. Факт того, що бібліотека згоріла під час татаро-монгольської навали теж не підтверджений.

Враховуючи, що бібліотечною справою споконвіку займалися ченці, то і шукати літописи потрібно серед ченців. Прихильники однієї з версій практично достовірно впевнені, що книги досі таяться в подзмеллях Межигірського монастиря під суворою обітницею мовчання. До того ж, враховуючи особливу сприятливу атмосферу київських печер, можна тільки здогадуватися в якому відмінному стані дійшли книги до наших часів…

4. Клейноди Данила Галицького.

Корона Данила Галицького (точна копія папської корони)

Скіпетр, держава і корона ставали неодноразово об’єктами обговорення західних ЗМІ. І правда, адже вони мають особливу цінність.

Що говорити: адже одна тільки корона – це єдиний у світовій історії знак верховної влади отриманий православним князем від римського католицького престолу Святого Петра. Ніяких припущень про їх існування так і не виявилося.

 
 
 
 

5. Скарби гетьмана Богдана Хмельницького.

Ареолу таємничості покрита ця особистість в українській історії. Багато чого досі оповите таємницею в його біографії. Хто він насправді? Які його справжні цілі?

Удача сприяла йому на всьому шляху. Тисячі Таллерів, припасів і товарів звозили з різних міст для Хмельницького. Величезні цінності з численних шляхетських маєтків і замків прямували в Київ, Чигирин і в Суботів, садибу гетьмана.

Цікава історія з його дружиною Мотроною. Колишня дружина підстарости Чаплинського схоже і далі підтримувала контакти з колишнім. Так в 1651 році було перехоплено лист, в якому Данило Чаплинський радив закопати Мотроні всі гетьманські скарби, а самого Хмельницького отруїти. Як би там не було, але частина скарбів вона все ж приховала. Успішно вивідавши де Мотрона сховала скарби чоловіка, її і ще кількох попрічників поспішно стратили. Але все ж багато хто вважає, що хитра жінка залишила про запас для себе кілька діжок золота, сподіваючись на милість Хмельницького…

Багато істориків сходяться на думці про те, що скарби Хмельницького таяться в підземеллях Чигиринської фортеці. А враховуючи той факт, що в 1678 році вона була підірвана (тобто всього через 20 років після смерті гетьмана), залишається надія, що шукачі скарбів не встигли дістатися до головної скарбниці великого Гетьмана ..

6. Мільйони Фальц-Фейна.

Його називають овечим королем. Саме він заснував заповідник Асканія-Нова. Його методи ведення господарства вилилися в усьому відомі Олешківські піски на півдні України (це найбільша пустеля на території Європи). Чого тільки коштує його колишня садиба – зараз це заповідник ”Асканія Нова”… Його спадкоємці – відомі люди у верхах уряду Ліхтенштейну.

Хто ж він насправді? Залишається тільки здогадуватися скільки грошей зберігалося в маєтку легендарної родини. Історія говорить тільки про те, що скарби, які ще за тиждень до революції 1918 року зберігалися в підвалах, таємниче зникли з приходом отаманів. Що це: ретельний задум чи прогалини в історії?
 

7. Скарби Івана Мазепи.

Останнім, але одним з найбільш неоднозначних в списку легендарних скарбів України виступає фігура гетьмана Івана Мазепи. Москва досі вважає його зрадником, українці називають героєм, а в Швеції і зараз святкуються
річниці Мазепи. Як би там не було, але Мазепа залишився в історії України і всієї Східної Європи легендарною особистістю. До того ж ще й казково багатою.

Його добре знали і в палаці Російського імператора і в палатах Шведського короля, він відмінно себе зарекомендував і в Польщі і в Молдові. Його завжди багато і з багатьма пов’язувало. Але ніколи не можна було точно сказати, про що думає гетьман у цей момент.

Всього за своє життя Мазепа отримав не один орден і заслуги, але що примітно, що жодного з них так і не було виявлено… Реальна вартість цих речей зараз може оцінюється в сотні тисяч доларів кожна.
Де вони ховаються? Тільки в Україні резиденцій у Мазепи було цілих чотири. Кажуть тільки в Батурині у гетьмана зберігалися незліченні скарби. Про те де вони зараз ламають голову не тільки історики, а й сотні шукачів скарбів. Епоха української золотої лихоманки кінця XIX – початку XX століття хоч і закінчилася, але залишила свій слід в серцях небайдужих …

 
http://m-ukraine.com/7-naybilsh-legendarnyh-neznaydenyh-skarbiv-ukrayiny.htm


Создано: m-ukraine Открыть Комментариев 3

Концерти Shen Yun у Європі 2014

Шановні поціновувачі традиційного танцю, живої музики і класичної китайської культури в її первинному вигляді,

дозвольте запросити вас відвідати концерт Shen Yun.

Shen Yun — це найкращий у світі колектив класичного китайського танцю, всі вистави якого супроводжує живий симфонічний оркестр. Гастрольне турне Shen Yun 2014-го вже почалося і за 2 місяці трупа відвідає понад 10-ти міст Європи, у тому числі Прагу.

Читать на русском

Подивіться 30-ти-секундне відеоролик про концерти Shen Yun в Європі 2014

http://youtu.be/_IRgeuc--5E

Танцюристи Shen Yun на генеральній репетиції перед виставою
Танцюристи Shen Yun на генеральній репетиції перед виставою. Фото з http://www.facebook.com/ShenYunPerformingArts

Концерт створений не у Китаї: Shen Yun не можна побачити в Китайській Народній Республіці, де краща частина традиційної культури Піднебесної здебільшого зазнала руйнування за комуністичного правління. Заснована в Нью-Йорку некомерційна компанія Shen Yun служить відродженню справжньої культури Китаю.

Вистави Шень Юнь бачили мільйонери, політики, військові, фахівці у сфері мистецтва, музики і вокалу, балету й танців, дизайну, серед них:

Роберт Стромберг, художник-постановник Аватара,
Донна Каран, знаменита модельєр,
Девід Кох, мільярдер.

Читать дальше...

Вистава
Вистава. Фото з http://www.facebook.com/ShenYunPerformingArts

Создано: Євгеній Открыть Комментариев 1

Здраствуй Крым!

Здраствуй Крым, Донецк, Одесса. Здраствуйте все русскоязычные граждане Украины.

С сегодняшнего дня я поддерживаю акцию Львовских активистов и перехожу в общении на русский язык.

Мне, как и каждому из Вас, очень близки и понятны вопросы притеснения родного языка. Все свое детство и юность я провел на северо-востоке Украины, где у меня не было возможности учиться и разговаривать вне семьи на родном мне украинском языке.

Благодаря этому я билингв или сейчас уже, даже, трилингв. Плохо ли это? Ученые говорят, что это существенно повышает IQ.

Первый раз я услышал украинскую речь в Чернигове, где я вырос, лет так в пятнадцать, когда мама в автобусе разговаривала со своим ребенком на украинском. (Уроки украинского языка – не в счет). В советское врямя у нас было правило: до порога – украинский, за порогом – русский. И даже, несмотря на это, в спину иногда слышал «бандеровец». Именно поэтому я рано начал изучать, что же это значит. И сейчас, в отличие от далекого детства, это слово меня совершенно не ранит. Но сейчас не об этом.

Сейчас о языке.

Когда я приехал учиться в Ивано-Франковск, вдруг вокруг услышал украинскую речь. Когда я впервые шел с мамой по парку Шевченка и слышал преимущественно украинскую речь, я реально плакал. Этот комок слез не возможно было сдержать: «мама, здесь вокруг все родные». Ведь с детства меня научили, что украинский язык общения – только с родными.

После Ивано-Франковского государственного технического университета нефти и газа служба меня вновь забросила на восток, поближе к родителям. Но сердце уже звало назад, в Ивано-Франковск. И я вернулся.

Сейчас я работаю в международной шведской компании Electrolux, у которой есть более 50 заводов на всех континентах. Наше предриятие, ТОВ «Електролюкс Украина», несколько раз становилось лучшим инвестором года, а в прошлом году его признали лучшим инвестором десятилетия в нашем городе. Мы производим стиральные машинки, которые соответствуют всем европейским стандартам и расходятся в более чем 25 стран мира.

И вопрос языка в нашей компании не стоит вообще. Кроме того, уважение ко всем, вне зависимо от языка, национальности, религии и т.д. (геи, на которых сфокусировался Азиров, перед тем, как к «ним» улететь, где-то там, на –дцатом месте в том «и т.д.») прописано в Кодексе Етики компании Electrolux, с которым ознакамливают каждого, кого берут на работу, и за нарушение которого – даже увольняют.

Мы общаенся и работаем со всем миром. В Стокгольме у нас может сидеть китаец, а в Америке – индус. LotusNotes, Sametimeи английский язык... И желание как можно лучше сделать то, ради чего мы работаем вместе.

Доходит до казусов. Как то после длительного совещания, где у нас был один англоязычный гость, мы вышли в коридор и начали обсуждать наши обычные дела. И тут, минут через пять, один и говорит: «А чего мы на английском? Здесь же все свои...». И мы плавно перешли на русский и украинский.

Вот так то. Когда мы вместе – мы сила, а когда порознь – легкая пища для коррупционеров и взяточников, сидящих на золотых унитазах.

У меня все.

Крымчане, хотите в Россию – пожалуйста. Только сделайте это цивилизованно: через общекрымский референдум. Без крови и российских консультантов.

А хотите вместе с нами строить здоровое гражданское общество, которое базируется на уважении к каждому, милости просим. В России такой шанс будет еще не скоро.

С уважением,

Михаил Хтема,

Инженер по охране труда и окружающей среды ТОВ «Електролюкс Украина»,

с. Мыкитынцы, город Ивано-Франковск.


Создано: Михайло Хтема Открыть Комментариев 36

Китайський класичний танець та його особливості

Про витоки класичного танцю Китаю, про три його головні складові, та інші особливості розповідають професіонали — викладачі коледжу «Фейтянь», а також танцюристи Shen Yun — творчого колективу, який за допомогою танцю представляє класичну культуру Китаю.

Читать на русском

На виступі творчого колективу Shen Yun

На виступі творчого колективу Shen Yun. Фото з www.shenyunperformingarts.org

«Історія класичного китайського танцю налічує кілька тисячоліть. У свята він був частиною як народних гулянь, так і імператорських прийомів», — розповідає Суе Го, віце-президент «Коледжу мистецтв «Фейтянь»».

«Коли люди були щасливі, рухи їхніх рук і ніг перетворювалися на танок, — говорить І Цао, екс-голова суддівської комісії Міжнародного конкурсу класичного китайського танцю.

На виступі творчого колективу Shen Yun

На виступі творчого колективу Shen Yun. Фото з www.shenyunperformingarts.org

Протягом 5-ти тисяч років розвитку китайської цивілізації численні традиційні види мистецтв були взаємопов’язані: бойові мистецтва, акробатика, народні танці. Всі вони мають щось спільне…Читать дальше...


Создано: Євгеній Открыть

Карент муд на зламі 2013-2014

Книжка, яку я читаю зараз, - "Атлант розправив плечі". Три частини по чотри сотні сторінок кожна про сучасний стан справ, написані в 1957 році (тільки не кажіть, що ноосфери не існує, і що все, написане в цьому романі-антиутопії, є закономірним на шляху розвитку економіки... та хоч би і США кінця ХХ ст., в яких, ніби то, відбувається дія).

Висновок про причини того, що є: Посередність теж хоче бути успішною. Але для цього їй треба втоптати у біомасу тих, хто на дві голови вищий.

Читать дальше...


Метки : література
Создано: 大和 Открыть Комментариев 11
Музыка : етно Настроение : піднесений

Приходьте на танці!

буття

 Займатися танцями стає дедалі популярнішим.

Навчитися цьому виду мистецтва може кожен бажаючий, не залежно від матеріального стану, віку чи статі. Люди більш старшого віку повинні знати, що заняття танці допомагають не просто весело і завзято провести дозвілля, а й продовжити молодість. Рухи під хорошу музику приносять здоров'ю більше користі.

 Вчені Університету штату Міссурі, черговий раз довели, що танці покращують координацію рухів і ходу, що дуже важливо для людей старшого віку.

Такого роду поліпшення роботи опорно-рухового апарату можуть допомогти літнім людям уникнути падінь, які з ними можуть статися. Під час танцю проходить зміцнення судин і тренування серця.

Під час танцю легкі поглинають більше об'єму повітря, і організм і всі внутрішні органи, відповідно, отримують більше кисню, що важливо для нормального функціонування. Також танці зміцнюють м'язи, що означає, що в області талії та грудей м'язовий корсет буде краще підтримувати хребет. Різноманітні руху й тренування м'язів і під час танцю покращує роботу травлення - відбувається внутрішній масаж кишечника, що покращує травлення. І найголовніше, під час танцю людина забуває про проблеми, піднімається настрій, що є запорукою доброго здоров'я.

Гурт Буття проводить майстер-класи з українських побутових танців щовівторка в музеї Гончара з 19 години.

Їхати метро Арсенальна, далі трол.38 чи авт. 24 до кінця. Заходите в арку і йдете наліво по діагоналі до кута.

http://www.buttia.kiev.ua/video/3apro6ennia%20do%20tanciu.html

http://www.buttia.kiev.ua/music/tanci.mp3

http://photo.i.ua/user/891166/378707/11108672/

 

Создано: vlas Открыть Комментариев 8

Вброс......

”Українська мова – найстаріша зі слов’янських” – російський мовознавець.

Днями заходив до доньки в школу. У коридорі біля кабінету української мови та літератури побачив стенд під назвою ”Рідне слово”. На ньому розміщені кілька колонок із інформаційними матеріалами про українських письменників. Остання колонка має назву ”Мовні цікавинки”. Вона й привернула мою увагу.

Читать дальше...

 


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 42

А кажуть - в Україні немає талантів...

R.Rоo - Нydref (2013)
Electronic, Ambient, Piano, Neo-Classical

r.roo — украинский (Киев) музыкант Андрей Ругару, выступающий под данным псевдонимом с осени 2010 года. Свои наиболее известные альбомы выпустил на лейблах Tympanik Audio, RAUMKLANG MUSIC и Abstrakt Reflections. 
Андрей сочиняет эмоциональную, многогранную музыку, в которой чувственные мелодии фортепиано переплетаются с хрустящим айдиэмом. Эмбиентные ландшафты создают объем, впитывая в себя трогательный мелодизм музыки Андрея. Созерцательность атмосферных пэдов и задумчивость клавишных аккордов опираются на порывистые и замысловатые механизмы синтетических битов. Ритмические рисунки многослойны и при этом прозрачны, айдиэмная вычурность и ломанность не пересекает границы понимания, не пытается удивить слушателя, но планомерно увлекает его в свою динамику и пространство. 

більше і послухати


Метки : R.Rоo, музика, Київ
Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 8

Гнездо изврата. Вена 1913г.

Тут на расстоянии пары километров друг от друга одновременно жили:
* Иосиф Сталин
* Адольф Гитлер
* Лев Троцкий
* Иосип Броз Тито (пока ещё не Тито)
* Зигмунд Фрейд
Эти люди легко могли встретиться и посидеть за чашечкой кофе или кружечкой пива
Любимое место Фрейда, кафе Landtmann, до сих пор стоит на знаменитом бульваре, окружающем историческую часть Innere Stadt - Внутренний город.
 
А вот Троцкий и Гитлер были завсегдатаями Cafe Central, расположенного всего в нескольких минутах ходьбы от отеля. Посетители этого кафе увлекались тортами, газетами, шахматами и, прежде всего, разговорами.
 
"В кафе ходили все, - говорит Дардис Макнейми. - Так шло взаимное культурное обогащение. Это позже границы стали жесткими, а тогда они были очень расплывчатыми".
 
 
Австро-Венгерская империя распалась в 1918 году, но она успела сыграть роль катапульты в карьере Гитлера, Сталина, Троцкого и Тито.
 
 

Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 5

Хворі люде

єто капєц

ютуб


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 4

Поради Далай Лами

1 . Май на увазі, що велика любов і великі досягнення пов'язані з великим ризиком.
2 . Коли щось втратив, не прогав цього внутрішнього уроку.
3 . Дотримуйся трьох правил: поважай себе, поважай інших, 100 % відповідай за всі свої дії.
4 . Пам'ятай, що не отримання того, чого бажаєш, може насправді бути чудесним дарунком долі.
5 . Вивчай правила настільки добре, щоб знати, як їх обходити.
6 . Не дозволяй, щоб мала незгода зруйнувала давню дружбу.
7 . Коли ти зрозумієш, що зробив помилку, негайно зроби кроки для її виправлення.
8 . Щодня якийсь час перебувай на самоті.
9 . Будь відкритим для змін, але не відмовляйся від своїх цінностей.
10 . Пам'ятай, що мовчання, часом, є найкращою відповіддю.
11 . Веди хороше, гідне життя. Коли постарієш і будеш його згадувати, зможеш зрадіти ще раз.
12 . Атмосфера любові в твоєму власному домі є основою твого життя.
13. Під час суперечки з коханими людьми, говори тільки про теперішню ситуацію, ніколи не згадуй минувше.
14. Ділися своїми знаннями. Це дорога до досягнення безсмертя.
15 . Дружи з усією планетою Земля.
16 . Раз на рік вирушай в те місце, де ще ніколи не був.

Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 8

Забытое искусство носить шляпы

Чтобы начать носить шляпу, нужно просто выбрать подходящую:


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 3

Так говорив Семесюк

Насправді, оці всі внутрішньо-вкраїнські непонятки, коли хатні мухомори з плебейськими вусами на мармизі вважають інших українців агентами чужинського впливу, мають цілком конкретний підмурок.

Читать дальше...

звідси


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 1

Молитва!

I ще один подаруночок від моєї донечки.

Вікторія Хтема, 5 років. Молитва.

Музика: Іван Лабач, Музібастудіо, Івано-Франківськ

Слова: Ірина Копистинська


Создано: Михайло Хтема Открыть Комментариев 4

Ієрогліфи вогонь та вода, сонце і місяць

Китайські ієрогліфи вогонь та вода, а також ієрогліфи сонце і місяць є образотворчими ієрогліфами. Тисячоліття тому китайці створювали свої письмові знаки за принципом «що бачу, то малюю».

читать на русском

Отже якщо досліджувати ієрогліфи, то китайська писемність відкриває свої таємниці, і, тоді освоєння цієї незвичайної мови перетворюється в хобі.

ієрогліф вогонь, ієрогліф вода, ієрогліф сонце, ієрогліф місяць
Образотворчі ієрогліфи вогонь та вода, а також ієрогліфи сонце і місяць. Картинка PrtScr з китайського мультфільму для дітей «36 ієрогліфів». Взято з сайту Велика Епоха | Україна

За транскрипцією Палладія ієрогліф вогонь


Создано: Євгеній Открыть

Квітка

Kvitka_1.jpg

Квитке Цисык исполнилось бы шестьдесят лет. До сорока пяти она не дожила пять дней.Читать дальше...

джерело


Метки : Квітка
Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 4

Ну неприлично же....


Метки : нравы
Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 8

Ідеї, ідеї...

Тео́рія розби́тих ві́кон — теорія, яку сформулювали Джеймс Вілсон (J. Q. Wilson) і Джордж Келлінг (G. L. Kelling) у 1982 році [1].

Читать дальше...


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 24

Путешественница Юлия Чеснокова: "Моя формула узнавания страны – жить так, как живут местные жители"

 
Если любишь цветок, что растет где-то на далекой звезде, хорошо ночью глядеть в небо. Все звезды расцветают. Будь то дом, звезды или пустыня — самое прекрасное в них то, чего не увидишь глазами.
 
С Юлией Чесноковой, заядлой путешественнице и бизнес ориентированной девушкой я познакомился таким образом, что попал к ней на работу в проект Дом на Сезон. Фишка компании состояла в уникальности ее проектов – аренда оригинального жилья за рубежом для любителей ничем не ограниченного и комфортного отдыха. Кроме того Юля создала симпатичный проект Udivini, интеллектуальные путешествия для любознательных, то есть всяческие фото, гастро, кино и прочие туры в самые различные уголки планеты, от Камчатки до Америки. Посотрудничав с Юлей и приняв участие в ее проектах, я настолько проникся ее харизмой, трудоспособностью и действительно самой настоящей искренностью в воплощении своих идей, что загорелся идеей взять у нее интервью. Каковое вам и представляю.Читать дальше...

Создано: smaga Открыть Комментариев 4

Якби не було совка....

Ми всі були б такі

посилання


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 10

Спектакль "Вий" - большой украинско-швейцарский культурный проект

     Премьера в Украине спектакля "Вий" (по мотивам одноименной повести Николая Гоголя) - совместного проекта театра "Дах" (Украина) и театра Види-Лозанна (Швейцария) - состоитсяЧитать дальше...


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 5

испорТшенный телехвон

Дословный перевод "Отче наш" с арамейского:                                         Канонический перевод

                 джерело


Метки : переклад
Создано: Богдан Йович Открыть

Люди-роботы

Новое исследование доказало, что в большинстве семей ссоры происходят по графику.
Читать дальше...     источник


Метки : ссоры, график
Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 7

За що їх посодють.

У Краснодарській науковій бібліотеці імені Пушкіна описали вчинки героїв казок за Кримінальним кодексом.

Читать дальше...


Метки : герої казок
Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 6

Ще не вмерла.... 2

У Луврі відкрили виставку творів "галицького Мікеланджело"

У найвідомішому музеї світу - Паризькому Луврі 21 листопада відкрили виставку творів Іоанна Пінзеля, передає ГазетаУА.

                                       Тут представлено роботи різця "галицького Мікеланджело" з музеїв Львова, Тернополя та Івано-Франківська. Три роки тому 27 творів для показу відібрав директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький. Більшість із них у 1960-х він знайшов по церквах та костьолах. У Львові створив Музей Пінзеля на Митній площі.

Експозицію скомпонували в капличці Лувру, де раніше приймали присягу французькі королі. У центрі експозиції відтворено частину костелу в селі Годовиця на Львівщині, для якого Пінзель створив вівтар. Навколо нього розташували скульптурну композицію. Це "Жертва Авраама", "Самсон, що роздирає пащу лева" і "Розп'яття".

джерело

дивитися у Луврі


Создано: Богдан Йович Открыть Комментариев 5
Назад | Вперед
О сообществе

Це спільнота про сучаску українську культуру. Запрошуються усі небайдужі до неї :)Модераторы сообщества

Содержание страницы

Метки

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
           
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Последние посетители сообщества
Нет данных
ОБОЗ.ua