Регистрация  Забыли пароль?

 


Горчинська Олександра пишет в litra  02.10.2012 10:56:20

Умберто Еко та Жан-Клод Кар'єр застерігають: не сподівайтеся позбутися книг!

Карьер, Жан-КлодЭко, Умберто Не надейтесь избавиться от книг! / Интервью Ж.-Ф. де Тоннака / Пер. с фр. и примеч. О. Акимовой. - Спб.: Симпозиум, 2010. - 336 с.

В епоху цифрових технологій, безпровідного Інтернету та технічної революції з’являється велика кількість альтернатив стандартній, паперовій книзі. Рідери, «кишенькові книги», електронні видання та віртуальні бібліотеки, читання з екранів мобільних телефонів… Все це – доступне та, нібито, зручніше. Чи витіснять усі ці новомодні цяцьки книгу? Умберто Еко та Жан-Клод Кар'єр упевнено кажуть: «Ні!»

«Не сподівайтеся позбутися книг!» - таку назву має видання, авторами якого є два всесвітньовідомих письменники. Книга побудована у формі діалогу, де автори дискутують на тему минулого, майбутнього книги та її сьогодення.

«Книга – як ложка, молоток,  колесо, або ножиці. Після того, як це винайшли, нічого краще вже не вигадаєш», - такою є основна думка, яку розвивають письменники. Розкривається відмінність аудіальної та візуальної культур, тенденції сьогодення порівнюються із минулим. Автори приходять до висновку, що книга у результаті еволюції досягла свого ідеального, стандартного стану, в якому знаходиться зараз, і краще вже не придумаєш. Не важливо, із чого робитимуться сторінки, йдеться у виданні, книга все одно лишатиметься тим найвищим вінцем людського творіння, який важко переплюнути.

Письменники розповідають про свої приватні колекції, про бібліотеки, розказують, які раритетні видання їм доводилося тримати у своїх руках і які вони хотіли би мати у себе. Книга постає як предмет фетишу, поклоніння, те, над чим варто трястися, що варто поважати, любити та сприймати, як належне. Це – невід’ємна частина нашого життя. Деякі моменти розкривають по-справжньому фанатичне ставлення письменників до своєї діяльності та до власне до самої книги. Вони із трепетом ставляться до будь-якої книги: розумної і серйозної та простої, легковажної, раритетної й дорогої та найдешевшої, дитячої та дорослої, великої та маленької, товстої та тонкої.

Одразу треба попередити, що це видання – із серії книг, які обов’язково мають стати часткою вашої домашньої бібліотеки та які ви перечитуватимете неодноразово. Рекомендується для прочитання всім, хто любить книгу, і хто не любить, але хоче полюбити, хто захоплюється паперовими виданнями, і хто обрав для себе електронний відповідник, словом – усім, хто хоча би раз у своєму житті тримав у руках книгу.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0
О сообществе

Давайте обсуждать литературу.

То есть, прочитанные книги, отдельные стили и направления, авторов, критиков и т.д.

(Под литературой имеются в виду печатные издания, а не графоманский интернет-хлам).Последние посетители сообщества
Нет данных


Метки

Календарь
Ноябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Интересы

Модераторы сообщества
ОБОЗ.ua