Регистрация  Забыли пароль?

 


Едуард Демерзель пишет в litra  02.03.2009 12:51:55
Настроение: добрий
Музыка: Ляпис Трубецкой - Капитал

Наомі Кляйн "NO LOGO: Люди проти брендів"

Наомі Кляйн: NO LOGO - Люди проти брендівСвіт причаївся, очікуючи наступного удару економічної кризи. Мільйони працівників по всій земній кулі втрачають роботу, вкладники штурмують банківські установи, що радше нагадують неприступні фортеці. Комуністи різного калібру задоволено труть руки, очікуючи світової революції, а анархісти в апокаліптичному угарі загострюють ножі та заповнюють пляшки коктейлем Молотова.

Світ захворів, і лідери наймогутніших держав поки що безуспішно намагаються віднайти ліки. Коли чуєш заяви президента Франції Ніколя Саркозі про те, що «капіталізм потрібно розробити з нуля», то одразу пригадуєш, що подібні заклики не є новими, і звучать вони вже принаймні років із двадцять. І ловиш себе надумці: а чи не занадто пізно?... Задовго до того, як економічна криза розправила плечі і впевненою ходою пішла планетою, звучали тисячі голосів, які попереджали, що існуюча економічна система, відома як вільний ринок чи капіталізм, звернула з вірного шляху. І один з цих голосів належить канадській громадській діячці та журналістові Наомі Кляйн, авторові «нового «Капіталу» під назвою «No Logo: люди проти брендів».

Ця книга – одночасно і соціологічне, і економічне, і культорологічне дослідження, виконане в стилі журналістського розслідування. Вона складається з чотирьох головних частин.

Частина перша, «Без простору», розглядає, як під навалою маркетингу один за одним падають соціальні інститути, від шкіл до системи охорони здоров'я, а бренди протискуються у всі прояви культури – літературу, музику, кінематограф...

Частина друга, «Без вибору», показує, яким чином корпорації, що обіцяли суспільству неймовірне різноманіття товарів та культурних альтернатив, обдурюють громадян і залишають їх без жодного вибору.

Частина третя, «Без роботи», описує те, як транснаціональні корпорації ліквідують робочі місця в одних країнах шляхом переносу виробництв в інші, де працівникам можна платити копійки і взагалі не перейматися їх громадянськими та навіть людськими правами.

Частина четверта, «Без брендів», акумулює висновки перших трьох розділів книги і демонструє, як небезпека, що бренди несуть найважливішим стовпам демократичного суспільства – вільному громадянському простору, демократичним свободам та конституційним правам, від права на працю до свободи слова, – вимушує людей об'єднуватись, породжуючи світовий антикорпоративний рух.

Книга «No Logo: люди проти брендів» – це не звичайний маніфест антиглобалізму і не черговий утопічний заклик «відібрати та поділити». В своїй роботі Наомі Кляйн не вимагає відмовитись від грошей чи закрити кордони, і не закликає до непокори урядам. Навпаки, вона показує, як місцеві і навіть державні уряди втрачають реальну владу, підпадаючи під контроль корпорацій, а голоса виборців тонуть в гулі рекламних оголошень, і закликає всіх і кожного протидіяти цьому, захищаючи своє головне людське право – право вибору.

«Споживачі – наче таргани: ти труїш і труїш їх, а через деякий час вони отримують імунітет і більше не реагують на твої засоби,» – із вражаючою прямотою каже директор рекламного підрозділу однієї з корпорацій, пояснюючи, чому з ранку до ночі в метро, на вулиці, вдома, в університетах і навіть в громадських туалетах нас переслідують нові і нові надокучливі образи кросівок, шампунів та напоїв, а симпатичні дівчата наввипередки пояснюють, що Мілкі-Уей не тоне в молоці. І кожна людина може щиро ненавидіти міфічних жидо-масонів, які правлять світом, і хоч тричі на день погрожувати дядечкові Сему чи Міжнародному валютному фонду всіма жахами пекла, але потім ми все одно у кросівках від Nike дружно йдемо поїсти доМакДональдсу, слухаючи свій улюблений iPod. Більшість з нас – навіть не вівці, а просто таргани, які біжать до чергової пастки яскравого бренду.

Проте така система впала не з Місяця, а створювалась десятиріччями самими людьми. «Ворожість до глобальних інституцій – лише симптом більш широкої кризи представницької демократії, тієї самої, за якої влада та прийняття рішень доручуються особам, що знаходяться задалеко від місць, де наслідки їх рішень реально можна відчути,» – пише Наомі Кляйн на останніх сторінках своєї книги, відкриваючи для обговорення нове і, мабуть, більш складне коло питань. Але основний висновок її роботи полягає в тому, що, незважаючи на всю свою міць, корпорації у сьогоднішньому їх вигляді можуть бути переможені, бо без людської уваги і підтримки вони мало на що здатні. Створивши і підтримавши колись світ брендів, самі ж люди мають силу і знищити його, знищити і відкрити старий-новий світ, світ без брендів – NO LOGO.

Наоми Кляйн «No Logo: Люди против брендов». М: «Добрая книга», 2005. 624 с.

ISBN 5-98124-001-6


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 20

от йолки. по цьому жмаканому нереально прочитати. соррі

Реально. Як не подобається - в мене в блозі цей запис на кращому фоні :)

зараз гляну)) а то у списку "останні записи" не розбереш, чи є запис у тебе

Биймо споживацький світ та транс-національні корпорації, камради!

Образ Че давно став брендом.

Каманданте ЧЕ? Продано!

вах-вах-вах))) Everything Is Average Nowadays...

Рібері? Продано до Ювентуса! :)

Буффон і Трезеге? Продано на нафтові копальні!!!

Повторючка =Р

Акчюротвоп))))

Ну, жесткий отбор... Выживут самые умные :).

Типа те, кто не принимают вовнутрь колу, которая ржавчину растворяет? )

Ога... типа того :). В общем, кто находит в себе силы сопротивляться и выбирает собственной головой - выживет :). И сам создаст корпорацию :).

А насчет колы... Огурцы консервированные любишь? Уксус тоже много чего растворяет ;), вещества - штуки многофункциональные...

Ну уксус может и растворяет, а вот рассол - врядли =Р

Что ж так :). Прокипяти рассол в чайнике и посмотри как прекрасно он растворяет накипь...

Ну то ж - прокипяти, а колу просто налил - и тряпочкой протёр :)

ЗЫ: как хорошо, что я не пью рассол о_О

Хи-хи :).

Ну вот я сейчас читаю эту книгу. Могу сказать одно, что данную книгу нужно разбавлять более легкими.

Это только мое мнение конечно )))

Треба :) Я сам довго її читав, не памятаю скіки, але декілька місяців точно :) Деякі частини цікаві, а інші - геть нудні... Добре, що я ніколи одну книгу не читаю, а лише дві і більше :)

purchasers search for replica watches uk is due to the unique styles which are available. Both men and women will find that the styles of the designer watches produced by swiss watches are unique and luxurious in nature.

О сообществе

Давайте обсуждать литературу.

То есть, прочитанные книги, отдельные стили и направления, авторов, критиков и т.д.

(Под литературой имеются в виду печатные издания, а не графоманский интернет-хлам).Последние посетители сообщества
Нет данных


Метки

Календарь
Ноябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Интересы

Модераторы сообщества
ОБОЗ.ua