Регистрация  Забыли пароль?

 


Нестор Невідомий пишет в litra  02.07.2009 16:54:21

Сучукрліт

На одному з форумів зайшла мова про сучасне українське мистецтво, точніше - літературу. Опоненти твердили, що її не має, не існує, потім, не без моєї допомоги, звичайно, погодилися, що вона є, але калічна і вбога. Жодних яскравих авторів, жодних яскравих книжок, все в матюках,суржику, в брудній спідній білизні, в перверзіях за Фройдом і таке інше. Виникла думка про те, що певні автори, за наявності протекції та матресурсів піарять себе коханих і усьо, а таланти животіють на культурній перефирії... От я й замислився над цим. Яка вона, сучасна українська література, які її тенденції, хто талант, а хто кон"юктурщик, які книги можна перечитати декілька разів і порадити друзям, які проблеми стоять в центрі сучасних письменників і т.д. і т.п.?

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 15
ну радує що він хоча б є
Тобто ти теж вважаєш, що вона калічна і вбога?
я допускаю що можливо є винятки але я поки з ними не знайомий
Отже так...
Рекомендував цей запис

Жодних яскравих авторів, жодних яскравих книжок, все в матюках,суржику, в брудній спідній білизні, в перверзіях за Фройдом і таке інше. Виникла думка про те, що певні автори, за наявності протекції та матресурсів піарять себе коханих і усьо, а таланти животіють на культурній перефирії...

зрозумійте правильно. є дійсно чудові автори. Андрухови, померлий Покальчук, можливо Жадан. Дійсно талановитий також Дереш, як би до його творчості не відноситися. Всі інші, за дрібними виключеннями, ІМХО - разброд і шатанія.
Я не маю сумнівів, що вони є, тільки от в літературному інфополі країни вони вкрай слабко представлені, а так бути не повинно. От як ти гадаєш, з чим пов"язана надмірна еротизація/порнотизація/матюкизація сучукрліту?

ну що тобі сказати.

навіть названі сильні літератори не дуже гарно представлені в "літературному інфополі країни", набагато гірше ніж, скажімо, Дар'я Донцова, що вже казати про тих, кого я назвав "разбродами і шатаніями".

Втім, відомий товариш Олесь Доній давно на повну розкручує цей матюкливий сучукрліт, організовуючи на чолі свого творчо-мистецього об'єднання Остання Барикада всілякі літературні акції, фестивалі, читання тощо. Чи є в цьому сенс - питання суперечливе, бо більше лайки і вульгарщини, ніж там, я бачив лише у коментарях до статей на korrepsondent.net. Життя колись дещо пов'язало свого часу з тим середовищем.

Причини ж надмірної еро-матюкизації проаналізувати важко. Більшість з сучасних авторів - молодь. Молоді творчі забіяки-розбишаки. Свого роду хіппанство. Чорт їх зна... такий вже zeitgeist, друже. :)

Ну, Андруха, Покальчука важко віднести до молоді, але в їхніх творах еросу багатенько. А яка, на твою думку, найкраща книга сучасного укрліту?
чесно кажучи, не сказав би, що я взагалі який-небудь фанат сучукрліту насправді. Каюся, до Андруховича, так вже трапилося, руки не дійшли. З усього іншого, що я чув/читав/переглядав більш-менш позитивні емоції залишив тільки Дереш. Депешмод Жадана - ну, цікавенька забавна штукенція, але так щоб сподобалося сказати не можу.
о, це для мене дуже знайома тема. Я вважаю взагалі всю укр.літ. калічною (хоча є винятки:новелістика Коцюбинського, поезії Франка, драматургія Українки, деякі письменники ХХ століття). Вся тематика і проблематика творів зводилась здебільшого до села, яке воно бідне та вбоге, лише наприкінці 19 ст. з*явились хоч якісь урбаністичні елементи... Безумовно, вони мали свій розвиток. Щодо сучасного етапу... Дуже мало справді гідних. Аффтари захопились постмодерном і не бажають з ним прощатись, виробляють з нього казна-що. Я б назвала це брудом. У книгарнях я просто проходжу повз полички з суч. укр. літ.
Україна в ті часи була, здебільшого, аграрною країною, а міста була осередком колоніальної культури. Тому це й позначилося на літ-рі. А хто тобі з сучасних подобається?
Я мало читатала сучасників, але можу назвати тих авторів, про які чула непогані відгуки. Це Андрухович, Слапчук, Покальчук
Я не вижу сучасной укр.литературы. Так что скорей скажу, что её нет вообще, чем она есть, но калечная и убогая. Да и зачем она нужна? Когда можно перевести Гарри Поттера на украинский язык - вот вам и украинская литература. То же можно сказать и про кинематограф. Украинский кинематограф в понимании свiдомих патриотов - переведённые на украинский язык голливудские фильмы. То же самое и про дугие элементц культуры. Литература - только один элемент суч.Укр.культ.
Якби її не було, то книги не видавалися. Переклад перекладом, а проза прозою...Різні речі.

О сообществе

Давайте обсуждать литературу.

То есть, прочитанные книги, отдельные стили и направления, авторов, критиков и т.д.

(Под литературой имеются в виду печатные издания, а не графоманский интернет-хлам).Последние посетители сообщества
Нет данных


Метки

Календарь
Ноябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Интересы

Модераторы сообщества
ОБОЗ.ua