Регистрация  Забыли пароль?

loiss пишет в litra  20.09.2009 10:26:10

Гей, соколи ( толерантне)

"Mickiewicz wielki poeta, ale kto go zna, a mnie spiewa cala Polska i Ukraina"  Tomasz Padurra*

"Як помру,  то поховайте"  далі вказано де само.

Гадаю, що цю фразу Шевченко чув з дитинства, хоча б з пісні «Гей, соколи»

Яку більшість по різні боки кресів вважає народною, але у якої є автор - Тімко Падура, чи  Tomasz Padurra  - знаний свого часу  поет, композитор-мелодист ,  приятель Вацлава Жевуського ( оце цікава людина!!) 

До деяких своїх текстів Падура сам складав мелодії, завдяки чому вони ставали народними піснями (їхній популяризації сприяв і сам автор, мандруючи по селах перевдягнений  бандуристом.  Професійні композитори, як польські (Кароль Ліпінський), так і українські, також звертали увагу на твори Падури: т ак, «Лірника» поклав на музику Микола Лисенко.     Крім того  він  написав у 1826 і 1827 роках кілька історичних дум з історії України.

До речі, Тарас Шевченко поставився до поезій Т. Падури  досить суворо, вважаючи їх штучними .   Але це не завадило поету  їх використовувати

"  .. Поэзия Падуры мне известна и переизвестна, а я заплатил за нее пять злотых, так, из одной прихоти………

…. Бог его знает, только эта волыно-польская песня столько же похожа на песню днепровских лыцарей, сколько похож я на китайского богдыхана."

Тарас Шевченко.ПРОГУЛКА С УДОВОЛЬСТВИЕМ И НЕ БЕЗ МОРАЛИ (6 том ЗТ)

А  Тарас трохи схожий на богдихана :) 

А це найбільш вдале виконання української версії  (Волинський хор)

* Помер 20 вересня 1871р. похований в с. Махнівка Козятинського р-ну Вінницької обл

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы

Комментариев: 7
Рекомендував цей запис
Жевуський взагалі легенда, про таких фіми знімати тре
О, так. Персонаж багатьох споминів та легенд. Неформал. Цікаво, що ніхто не зна, де він подівся після 1831
так і положено легенді))думаю рванув інкогніто десь в азію
Теж такої думки. Чекаю, коли з"являться нащадки
Рекомендовал эту запись

Я помню, как ты оборал рекомендации без объяснений, но объяснений от этого у меня не появилось:) Просто - рекомендую эту запись

:) Забавно, что это ещё кому-то интересно

О сообществе

Давайте обсуждать литературу.

То есть, прочитанные книги, отдельные стили и направления, авторов, критиков и т.д.

(Под литературой имеются в виду печатные издания, а не графоманский интернет-хлам).

Последние посетители сообщества
Нет данных

Метки

Календарь
Ноябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск

1
2
3
4
5
6