Регистрация  Забыли пароль?

Omrijaniy Lviv

Obolon  пишет в: lv
06.11.2008 11:09:20

Що воно таке

Львів (1772-1918: Лемберґ) — місто на заході України, умовна столиця Галичини, обласний центр Львівської області, сьоме за населенням місто країни. На 2007 рік Львів населяли 735 000 мешканців[1], умовна столиця Західної України. Місто часто називають культурною і туристичною столицею України. Перші письмові згадки належать до 1256 р. Місто засновано королем Данилом Галицьким та названо на честь його сина — Лева. Історичний центр Львова занесено до списку Об'єктів Світової Спадщини ЮНЕСКО. У 2008 році британська газета "The Times" у рейтингу міст Європи, які найкраще відвідати у вихідні, третє місце віддала Львову. Львів розташований на стику Львівського нагір'я, горбкуватого Розточчя і низинного Побужжя, на відстані близько 80 км від кордону з Польщею. Місто розташоване на горбах, середня висота над рівнем моря — 289 метрів. Найвища точка міста — гора Високий замок (409 м над рівнем моря). Історично Львів було збудовано на річці Полтві (притока Буга), але в ХІХ ст. її пустили через головний міський колектор (зараз це під проспектами Шевченка, Свободи та Чорновола). Через місто проходить межа головного Європейського вододілу, який розмежовує ріки Балтійського та Чорноморського басейнів (відповідно річок Буга та Дністра). Львівський клімат — помірно континентальний. Середня температура складає 4 °C у січні і +18 °C у червні. Річний рівень опадів — близько 66 сантиметрів (26 дюймів), при відчутному дефіциті вологи протягом літніх місяців. Хмарність — 66 % днів на рік.

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы

Комментариев: 11

Львів- це круто!

Никогда не слышала о таком, что Львов умовна столица зп Украины

гм,а я слышала пару раз.в любом случае ведь других претендентов нет?

Хотя не, помню как то слышала о том, что Львов культурная столица УКраины

м-да,с культурой там,пожалуй,лучше,чем в любом другом городе Украині.так что я с єтим согласна)

Не знаю, их культуры не видела (но слышала что недавно произошло на спортивных соревнованиях), а вот архитектура чудесная!!!

у меня почти все любиміе писатели и музыканты оттуда.а что произошло-то - ничего не слышала?да,и архитектура восхищает.

А какие музыканты, я только Океан Эльзы знаю. http://news.bigmir.net/ukraine/66347/

Козловский - спорная фигура)гг)но его песни на укр.языке меня когда-то сильно зацепили.Ну,Океан,конечно.Плач Еремии - пожалуй,на этом список особо нравящихся украинских исполнителей заканчивается.а ты кого "из наших"любишь слушать?

Скай, Mad Heads XL, Империя, Билык, одна-две песни Козловского, все вроде.

Ясно,мне это всё бывает приятно,но не торкает.Я ещё вспомнила Бурмаку,единственная не из Львова.

О сообществе
все що стосується Львова

Последние посетители сообщества
Нет данных

Модераторы сообщества

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск

1
2
3
4
5