Регистрация  Забыли пароль?

Rock Style

let's rock!..

Рок-гурт

Рок-гурт — музичний колектив, що працює в жанрі рок-музики. В українську мову термін прийшов з англ. rock group (rock band). У роки існування СРСР уживався офіційний термін вокально-інструментальний ансамбль (ВІА). Перші рок-гурти з'явилися в США і Великобританії у другій половині 1950-х рр., одночасно з популяризацією рок-н-ролу.

Розвиток формату

Розвиток формату рок-гуртів пов'язаний із зростанням частки власної творчості в репертуарі того або іншого музичного виконавця. Як правило, аж до середини 1960-х музичні колективи виконували чужі пісні, або користувалися звичайним акомпануючим ансамблем при лідері-співаку. Тенденція до самостійного написання пісень і вироблення аранжировок створила потребу в організації колективів нового типу, кожен учасник якої вносив щось своє в музику групи. У Великобританії на хвилі скіфла і загального масового захоплення рок-н-ролом серед молоді в 1950-і рр. з'явилися сотні аматорських скіфл-гуртів, багато учасників яких стали відомими музикантами. Серед перших відомих рок-гуртів можна назвати The Crickets, The Coasters, The Shadows.

Музична індустрія, проте, продовжувала наголошувати на маркентированих співаків або — у випадку з групами — лідерів музичних колективів, ніж гуртів як таких. Лише великий успіх і яскраво змальований імідж таких гуртів, як The Beatles, The Beach Boys допоміг по-справжньому зламати цю тенденцію. Наприклад The Beatles зробив значний вплив на формат рок-гуртів 1960-х рр. і взагалі на архетип рок-гуртів як такий.

При цьому вони також вплинули й на створення штучних, зроблених продюсерами колективів, для яких підбирався яскравий імідж, писалася музика і т. д. Типовi приклади — The Monkees, Herman's Hermits, які не грали на музичних інструментах при записі в студії, проте, мали безліч хітів і велику популярність. Велику роль в них відіграли, відповідно, продюсери й менеджери. Як правило, музична діяльність таких колективів спадала, як тільки змінювалися музичні стилі.

В більшості випадків рок-гурти тяжіють до двох типів, описаних вище, — самостійно розвинутих і продюсерських проектів. Можливі гібридні варіанти, коли група створюється менеджером, ним підбираються музиканти і задається загальний імідж, проте власне пісні пишуть і грають самі учасники такої групи (Sex Pistols, The Clash).

Структура

Найбільш поширений склад рок-гурту входять виконавці на типових для рок-музики інструментах (гітара, бас, барабани, клавішні). Класичний склад виглядає таким чином:

Нерідкі тріо, що складаються з гітариста, бас-гітариста і барабанщика, в яких функції вокаліста виконуються одним з музикантів (Cream, The Police, Stray Cats, Nirvana).


Метки : рок, гурт, rock
Создано: rockerman Открыть

Рок-музика

Рок-музика (англ. Rock) — узагальнююча назва ряду напрямків популярної музики другої половини XX століття, що походять від рок-н-ролу та ритм-енд-блюзу. Термін Rock очевидно є скороченням від Rock’n’roll і дослівно перекладається як "хитати(ся); трясти(ся)". Також "роком" називають своєрідний спосіб життя деяких шанувальників рок-музики, що переріс у субкультуру.

Рок-музика має велику кількість напрямів: від танцювального рок-н-ролу до металу. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого і філософського. Часто рок-музика протиставляється поп-музиці (т.зв. «попсі»), хоча чіткої межі між поняттями «рок» і «поп» не існує, і немало музичних явищ балансують на грані між ними.

Основні центри розвитку рок-музики — західна Європа (особливо Великобританія) і США, внаслідок цього більшість текстів пісень написана англійською мовою. Проте, хоча, як правило, і з деяким запізненням, національна рок-музика з'явилася практично у всіх країнах. Українська рок-музика з'явилася за часів СРСР в кінці 1960-х років.

Термін "рок-музика" дуже розпливчатий і його кордони дуже важко визначити. Інколи його використовують для опису досить малопов'язаних напрямків, таких як соул та Важкий метал. Приналежність деяких стилів музики до рок-музики оспорюється. При визначенні приналежності того чи іншого напрямку до рок-культури, користуються соціальним та музичним факторами.

Музей Рок-н-ролу в Клівленді, США


Метки : рок, музика, rock
Создано: rockerman Открыть

О сообществе

Для тих хто живем Rock-om!.. Все нове у стилі... Альбоми, музика, кліпи..


Последние посетители сообщества
Нет данных

Модераторы сообщества

Содержание страницы

Метки

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Интересы
ОБОЗ.ua