Регистрация  Забыли пароль?

6 порад як вміти подобатися людям та знаходити друзів


Як подобатися людям? Це справді вічне питання, на яке немає точної відповіді до цього часу. Адже всім вгодити неможливо і не потрібно навіть старатися всім догодити, просто для того, щоб тебе  любили. Проте є такі люди до яких всі відносяться добре, в них немає ворогів, їм завжди легко знайти мову з іншими.

Але чому? Що їх об’єднує? Насамперед  те, що вони завжди щирі з іншими, не навішують на тебе своїх проблем, завжди тактовні, ввічливі, спокійні та завжди щасливі та усміхнені… Цей перелік можна продовжувати ще довго, але я краще дам кілька порад, які дають змогу подобатися людям і бути привітно прийнятим у будь-якому товаристві.

 1. Щиро цікався іншими людьми. Альфред Адлер, знаменитий віденський психолог, написав книжку ”Що повинно означати для вас життя” в якій говорить: ”Індивідуум, який не виявляє цікавості до своїх побратимів – людей, переживає найбільші труднощі в житті і заподіює найбільшу несправедливість іншим. ” Це гірка правда, проте в нашому суспільстві найбільше таких особистостей.

В Нью-Йоркській телефонній компанії було проведено детальне вивчення телефонних розмов. Вона  визначила, яке слово  найчастіше  використовують при спілкуванні. Ним виявилося слово ”Я”. Зокрема в 500 розмовах його використали 3990 раз. Дивно, правда? Тому, якщо ти хочеш мати друзів, роби що-небудь, що вимагає від тебе часу, енергії, безкорисливих почуттів та уважності до інших. Цікався іншими, не будь егоїстом, просто по люби ближніх і тобі будуть відповідати тим самим.

2. Усміхайся. Вчинки красномовніші за слова, а усмішка говорить: ”Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити.” Просто зустрічай людей з радістю, якщо хочеш, щоб вони раділи зустрічі  з тобою. Ти не хочеш усміхатися?

Тоді просто змусь себе це зробити і побачиш, результат перевершить очікування. А ще, прочитай пораду Ельберта Хаббарда: ” Кожного разу, коли ви виходите з будинку, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте повними грудьми, ”пийте сонячне світло”, вітайте усмішкою ваших друзів і вкладайте душу в кожне рукостискання.”

3. Якнайчастіше звертайся до людини за ім’ям. Є проста істина: для людини звук її імені є найсолодшим і найважливішим звуком людської мови. Більше того, люди так пишаються своїми іменам, що прагнуть їх увічнити будь-якою ціною.

Наприклад, двісті років тому багатії платили гроші для того, щоб письменники їм присвячували свої твори. Зараз це вже вийшло з моди, але можу сказати з упевненістю, для твоїх нових знайомих буде дуже приємно, коли ти їх називатимеш по імені.

4 .Будь хорошим слухачем, заохочуй розповідати про себе. Джек Вудфорд в одному зі своїх творів писав: ”Рідко які людські істоти можуть встояти перед лестощами захопленої уваги”.  Тому постарайся бути уважним слухачем, цікався іншою людиною і вона відповість тобі тим самим. Щоб бути цікавим, треба бути зацікавленим. Запам’ятай це і успіх у спілкуванні тобі гарантований.

5 .Веди розмову в колі інтересів твого співрозмовника. Ти напевно й сам нерідко помічав, що найбільш приємно розмовляти з людиною, яка розділяє твої інтереси. Дуже легко спілкуватися з особистістю, з якою ти маєш багато спільного. Тому знайди тему цікаву і для твого співрозмовника і для тебе, я впевнена, тобі  буде легко це зробити.

6. Намагайся говорити щирі компліменти. Майже кожний вважає себе значною людиною і притому дуже значною. Тому найпевніший шлях до серця людини – це дати їй у тонкій формі зрозуміти, що ти визнаєш її значущість у її маленькому світі, і визнаєш це щиро.

Отже, тепер ти знаєш, як сподобатися людям і подарувати їм хоч трошки щасливих моментів спілкування з тобою. Використовуй ці правила і, я сподіваюсь, вони тобі допоможуть.) Успіхів!

Джерело: teenbloog

Фото: http://funnypicture.zoda.ru


Volhv | Открыть

Аборт – злочин (у запитаннях та відповідях)


Складений на основі ”аргументів”, якими послуговуються прихильники абортів.

1. Питання: Кожен має право робити зі своїм тілом що хоче. Держава не вправі заборонити жінці вбивати ембріон, що знаходиться в її тілі.

1. Відповідь: Без сумніву, кожен має право робити зі своїм тілом що забажає, але як і в кожному такому випадку, це право супроводжує заборона зловживати ним. Для прикладу, без сумніву ваші руки є частинами вашого тіла, без сумніву, закон не забороняє вам вчиняти з власним тілом, і конкретною її частиною (власними руками) що заманеться, але якщо ви використаєте власні руки для перешкоджання диханню ближнього свого, тобто спробуєте його задушити, то вчините замах на вбивство і для вас наступлять цілком конкретні правові наслідки.

Держава забороняє вам користуватись власним тілом для вчинення пограбувань, згвалтувань чи крадіжок, точно так вона може заборонити вам штучно переривати життя іншого організму вашого виду.

2. Питання: Аборт не є дітовбивством.
2. Відповідь: Це типовий приклад спроби підміни предмету спору. Замість оцінки доцільності та справедливості певного кроку, ми починаємо говорити про дурниці і вести термінологічні суперечки (Що є дитина? Чи є плід дитиною?)

Не має значення чи є плід в утробі матері дитиною. Ембріон, дитина та доросла особ всеодно є представниками певного виду.

І якщо ми говоримо про представників виду Людина Розумна Розумна, то на них розповсюджуються певні правила.

3. Питання: Плід – частина організму матері.
3. Відповідь: Невігластво. Плід ніколи не є частиною організму матері. Плод це організм виду Homo Sapoens Sapiens, що перебуває на ембріональній стадії онтогенезу. З моменту зачаття (злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом), ембріон має власний окремий генетичний код, що відносить його до певного виду й на нього цілком розповсюджується загальне правило не забирати життя у людини без нагальної на те потреби.

4. Питання (найулюбленіший ”аргумент” феміністок): Якщо аборт це вбивство, то оральний секс є людоїдством.
4. Відповідь: Сперматозоїд має лише половину набору хромосом певного виду і й відповідно не є організмом-представником певного виду. З цієї точки зору, введення кримінального покарання за відповідні дії не є доцільним.

5. Питання: Заборона аборту це «совок».
5. Відповідь: Існує не позбавлена долі істини теза, що Союз Радянських Соціалістичних Республік був першої державою світу де дозволили аборти. Практично, дозвіл на аборти в «країні рад» з’явився раніше, ніж з’явилась сама «країна рад», а саме – у 1920 році. Як передовий авангард соціалізму, фемінізму та лібералізму, радянський союз дуже швидко побив всі рекорди щодо їхнього здійснення.

Період заборони аборту відноситься до часового проміжку 1936-1955, від якого червоні вожді завжди відхрещувались. т.ч. 1920-1936 (16 років) + 1955+1992 (37 років) = 53 роки з 70, або 81,4% від часу існування. Абсолютно більшу частину своєї історії радянський союз дозволяв аборти. Більшого «совку» ніж «право на аборт» важко собі уявити.

6. Питання: Аборт - це звичайна хірургічна операція…
6. Відповідь: Аборт - це хірургічна операція, що має наслідком смерть плоду, один з методів штучного переривання вагітності. Оскільки аборт за своєю суттю вчиняється групою осіб, за попередньою змовою, частина яких – виконавці (медики) діють з корисливих мотивів, то єдина можлива відмінність в правових наслідках його вчинення – більш суворе покарання, ніж щодо інших способів штучного переривання вагітності.

7. Питання: Заборона абортів призведе до збільшення незаконних абортів…
7. Відповідь: Цілком слушно, як і те, що коли була введена заборона на згвалтування, кількість незаконних згвалтувань збільшилась. Те, що криміналізація певного діяння не зупинить певну кількість осіб від вчинення злочину, не є підставою для того, щоб залишати ці дії безкарними. Ми, звичайно, можемо розвантажити наші тюрми, дозволивши пограбування, розбої, крадіжки та шахрайства, але чи згодні ви на це?

8. Питання: А якщо згвалтування…
8. Відповідь: Без сумніву, абсолютна більшість вагітностей відбуваєтеся не в результаті згвалтувань. Більш того, вагітність в результаті згвалтування є таким казусом, на основі якого не можна регулювати суспільні закономірності. Це настільки ж абсурдно, як забороняти виходити на вулицю на підставі того, що в людей іноді потрапляють блискавки.

Існує точка зору, що вагітність може штучно перериватись у випадку якщо вона є результатом згвалтування, але закріпивши таку думку в законі, ми передбачувано отримаємо потік заяв від повій, чиє бажання заявити про згвалтування, за дивним збігом обставин, завжди співпадатиме з затримкою менструації. Відповідно слід передбачити належну юридичну процедуру, наприклад шляхом судового розгляду на підставі відповідних експертних оцінок, й відповідні механізми покарання за безпідставні спроби скористатися цією нормою закону.

9. Питання: А якщо мати помре…
9. Відповідь: Вчинення дій, що призводять до вагітності, настільки хворою жінкою, що вона нездатна виносити та народити дитину без ризику для власного життя, є аморальним саме по собі.

Існує точка зору, що штучне переривання вагітності можливе на підставі ст. 36 КК, якщо відвернена шкода більша або рівна заподіяній, з паралельним обов’язковим покаранням винної особи за недбалість.

10. Питання: Всі хто підтримує введення кримінальної відповідальності за штучне переривання вагітності – мужські шовіністичні свині.
10. Відповідь: Те, що можливо всі, хто підтримує введення кримінальної відповідальності за штучне переривання вагітності, можуть бути «мужськими шовіністичними свинями», ніяк не скасовує відповідних аргументів.

Правила логіки та науковий метод як такий діє однаково як для «мужських шовіністичних свиней», так і для «женських шовіністичних свиней», «мужських нешовіністичних свиней», «женських шовіністиних несвиней», тощо.

11. Питання: Введення кримінального покарання за штучне переривання вагітності призведе до збільшення жіночої смертності під час нелегальних абортів…
11. Відповідь: Той факт, що пограбування банку може закінчитись смертю грабіжника, ніяк не зобов’язує суспільство допомати злочинцю.

12. Питання: Але аборт – не єдиний метод…
12. Відповідь: Так, штучне переривання вагітності можливе за допомогою певних фармакологічних препаратів, зловживання алкоголем, наркотиками, токсичними речовинами, нанесення каліцтва чи вчинення самокаліцтва і навіть (за «міськими легендами») – за допомогою термічного шоку. Конкретний метод вчинення злочину значення не має, крім випадків коли діяння є окремим злочином.

13. Питання: А як дізнаєтесь?
13. Відповідь: Методики профілактики цього виду злочинів є окремою темою для дискусії. Теоретично, ніщо не заважає скористатись тими ж методами, що й для профілактики ухилення від призову на строкову службу.

14. Питання: Особи, що фізіологічно не здатні завагітніти, не мають морального права судити…
14.Відповідь: Те, що більша частина громадян України фізіологічно не здатна вчинити згвалтування шляхом мужеловства, не зупиняє дію Кримінального Кодексу України.

15. Питання: Але якщо випадково…
15. Відповідь: Вчиняючи дії, що призводять до вагітності, громадянин цілком точно усвідомлює можливі наслідки і відповідає за їх можливе настання.

16. Питання: З правової точки зору, ненароджена особа не може підпадати під захист закону…
16. Відповідь: Навіть у діючому законодавстві України передбачений захист прав зачатої, але ненародженої особи (приклад: ст. 1222 Цивільного Кодексу України).

17. Питання: Все-одно незаконні абортарії існуватимуть…
17. Відповідь: На даний момент аборти в Україні є високорентабельним бізнесом з виробництва, збору та переробки абортивного матеріалу й експорту його за кордон. Він є похідним від розповсюдження та продажу препаратів, що виробляються з людських ембріонів, і є тісно пов’язаним зі міжнародною організованою злочинністю, в тому числі з тероризмом та наркоторгівлею. Після введення кримінальної відповідальності за штучне переривання вагітності сам по собі цей «бізнес» нікуди не зникне. Методики боротьби з незаконними абортаріями цілком відповідають тим, що застосовуються правоохоронними органами України щодо виявлення та знищення наркопритонів.

Цитата НО: "Коефіцієнт народжуваності підвищився від 2-3 дітей в сім’ї до 6-7 дітей після того, як в 1484 році указом Папи було оголошено, що штучне обмеження народжуваності карається смертю" (Демографічний вибух: батьки і сини).


Volhv | Открыть | Комментариев 17

6-10 квітня у Києві відбудеться авторський семінар Шалви Амонашвілі


6-10 квітня 2010 року у Києві в Національному педагогічному Університеті імені М.Драгоманова (вул. Пирогова, буд. 9) відбудеться п’ятиденний авторський семінар (40 годин) академіка Російської академії освіти, професора, доктора психологічних наук, іноземного члена Академії Педагогічних Наук України, керівника Міжнародного центру гуманної педагогіки Шалви Олександровича Амонашвілі "Гуманно-особистісний підхід до дітей в освітньому процесі".

Семінар Ш.О.Амонашвілі спрямований на допомогу вчителю в його важкій благородній справі. Автор ділиться власним багаторічним досвідом роботи з дітьми, батьками, розкриває глибокі поняття гуманної педагогіки, висвітлює сучасні проблеми виховання та способи їх розв’язання, заохочує та власним прикладом надихає вчителів, вихователів та батьків.

У семінарі візьме участь Ніорадзе Валерія Гівіївна, доктор педагогічних наук, професор, яка проведе майстер-клас письмово-мовної діяльності.

На семінар запрошуються педагоги, психологи, методисти шкіл та дошкільних закладів, керівники навчальних закладів, викладачі ВНЗ, студенти педагогічних та психологічних факультетів, батьки, представники громадських організацій.

Реєстрація учасників семінару й видача запрошень відбудеться 6 квітня 2010 року в фойє Національного педагогічного університету імені М.Драгоманова з 8:00 до 11:00. Заявки на участь у роботі семінару потрібно направляти на e-mail: ermigor1@rambler.ru, vita700@ukr.net.

 


Volhv | Открыть | Комментариев 12

Потрібна допомога


Аня Підпалюк, 9 років. Хронічна хвороба нирок V стадії. Потрібно зібрати 80 тис. евро для оперативного втручання у клініці м. Ганновера, що у Німеччині.

Аня мила маленька дівчинка з майже дорослим поглядом. Адже, у свій ще доволі дитячий вік їй довелось настраждатись багато. Дитина народилась з проблемами хребта, що зумовило частковий параліч ніг. Лікарі сказали, що дитина не зможе ходити. Батьки не змирились з цим вироком і приклали максимум зусиль, аби поставити Аню на ноги. В 3 роки сталося чудо - дівчинка почала самостійно пересуватися. Радість була не довгою - постійні загострення пієлонефриту довели дитину до втрати функцій єдиної вродженої нирки. В грудні 2008 року Аня у важкому стані потрапила до Львівської обласної дитячої клініки, де лікарі 2 місяці боролися за її життя. Дівчинка перенесла 2 операції на постановку катетера у черевну порожнину, після чого вона потребує постійного діалізування, який, при неможливості, робиться у нестерильних умовах вдома! Але це на деякий час. Для того, аби врятувати Ані життя потрібно зробити складну операцію на сечовий міхур, після чого трансплантувати нирку. Дідусь готовий віддати дитині свою нирку, але родина таких коштів немає, тому є лише надія, що в Бога немає нічого неможливого, знайдуться милосердні люди і Анна стане художницею, адже це її найбільша мрія - дарувати людям те, що вона бачить у своїх вже досить дорослих думках. Віднедавна дівчинка малює ікони, мотивує це тим, що бачить обриси святих..


Нехай Господь благословить Вас за Ваше милосердя...


http://www.donor.pp.ua/ania.html
http://video.aol.co.uk/video-detail/-12112009-/264711462

може хтось зможе помогти...


Volhv | Открыть | Комментариев 17

Гороскоп на 2010 рік - рік Білого Тигра


 Гороскоп на 2010 рік - рік Білого Тигра

bl_abz.gif”Аратта-Україна”

Пропонуємо Вашій увазі докладний гороскоп 2010 для всіх знаків Зодіаку. Гороскоп, що складено професійним астрологом, розповість, що чекає нас у 2010 році. Рік запам’ятається багатьом як надто вже неспокійний рік, який перевертає долі людей найкардинальнішим чином.

Астропрогноз на новий 2010 рік Тигра обіцяє бути переломним в усіх відношеннях.

Ніщо не буде вам даватися легко в цьому році. За все доведеться боротися і викладатися по повній програмі. Сильних людей цей рік випробувань зробить ще міцнішими і витривалішими. Слабкі ж люди ризикують зійти з дистанції. Якщо ви цілком задоволені своїм життям, то просто наберіться терпіння і перечекайте цей неспокійний рік у тихому укритті, як перечікують грозу зі зливою і буревієм. Проте, тим, хто незадоволений своїм життям, цей рік запропонує шанс змінити власну долю.

До влади прийдуть нові люди з новою, дивовижною харизмою і непохитною силою переконання. З настанням нового 2010 року поступово відійдуть в минуле стереотипи і спосіб життя минулих років.

Впродовж 2010 року особливо відзначені три характерні періоди, які тією чи іншою мірою зачеплять всіх.

Перший період припаде на початок року і складеться відносно благополучно. Він триватиме з січня по березень включно. Це буде період особистісного та професійного зростання, що не обійдеться без драматичної ломки колишньої життєвої структури. Багато нових для вас проблеми будуть лише позначені. Інші, вже відомі вам проблеми, потребуватимуть певних коректив і боротьби. В цілому завдання цього періоду полягає в тому, щоб розчистити територію від усього віджилого і застарілого з тим, щоб засіяти її під новий урожай. А в мінімальному варіанті - внести корективи у свій колишній курс.

Другий період буде в квітні-травні. Це буде час гострого протистояння з абсолютно різними темами, зазначеними і описаним окремо для кожного знака Зодіаку. Основне завдання цього періоду - розмежуватися і розділити сфери, які перестали бути сумісними. В одних будуть порушені партнерські стосунки, в інших - коханих і друзів, у третьому - сім'ю і кар'єру. Так чи інакше, але це буде період протистояння.

Третій, мабуть, найбільш критичний період 2010 року, припадає на літо. У кожного з знаків він зміститься в іншу площину, і пригадає за тематикою те, що було актуальним для вас у січні-лютому. Різниця лише в тому, що в першому кварталі був у наявності позитивний напрямок, а зараз буде розмежування і боротьба, причому іноді в досить жорстких формах. Залишитися осторонь у цьому бурхливому штормі і зберегти непорушним свій уклад зможуть тільки дуже витримані люди. Більшість же будуть втягнуті у вир подій, - з часто непередбачуваним розвитком. Спроба продавити силовим шляхом новий напрямок і зламати остаточно все віджиле - ось основний сенс цього драматичного періоду.

Восени ситуація заспокоїться і певною мірою відбудеться відхід на колишні позиції.

 

 

ОВЕН
(21.03-20.04)


Для типових Овенів 2010 не обіцяє легких шляхів і рішень. Однак саме цього року ваша доля може зазнати кардинальної зміни. Те, що раніше було для вас важливим і актуальним, відійде на другий план і поступиться місцем новим напрямкам і пріоритетам.

Основна тема, яка потребує до себе найбільш пильної уваги - партнерські взаємини. Це стосується як ділового партнерства, так і особистого. Колишні зобов'язання будуть обтяжувати вас і викликати бажання розірвати стосунки і вийти на новий рівень свободи. Перший сигнал про те, що в партнерстві не все гаразд, вам надійде в січні-лютому. Якщо ви в шлюбі, то ваш чоловік або дружина вступить в конфлікт з тими людьми, думка яких для вас значуща (батьки). І ви станете перед вибором: чию сторону прийняти. У бізнесменів в цей час загостриться конкурентна боротьба. Деякі договірні зобов'язання почнуть давати збої. На цій стадії зірки радять вам внести корективи у свої партнерські стосунки, відкинути те, що заважає їхньому розвитку. У цей період ви можете розраховувати на допомогу і підтримку певної впливової людини. На багато що у вас відкриються очі - стане явним те, що раніше було таємним.

Якщо в січні-лютому ви ще не є активним учасником подій, і проблеми надходять від зовнішнього світу, то з квітня по серпень ви вже не зможете залишатися осторонь. Ви відкрито і сміливо проголосите свою позицію і цим одразу ж увійдете в складний період боротьби і протистояння. Для багатьох цей період вкаже на початок процесу розлучення і розриву ділового партнерства. У керівних працівників кардинально зміниться кар'єра. Не виключені зміни в професії. Основна тема цього періоду - розмежування. При позитивному настрої ви зможете чітко розмежувати свої обов'язки і функції від партнерських.

Також у цей період у багатьох загостряться хронічні захворювання. Не виключено, що доведеться полежати у лікарні.

Разом з тим, багато хто з вас будуть перебувати в якійсь ейфорії від перспектив, що відкриваються. Вільний вітер свободи буде дмухати у ваші вітрила, направляючи до нових горизонтів. Втрачаючи багато чого з колишньої свого життя, і ламаючи устрій, що склався, важливо зуміти побачити нові можливості, що відкриваються при цьому, і зосередитися на їхньому розвитку. Від вашої особистої ініціативи буде дуже багато залежати. Енергії і сміливості вам не позичати.

Рік цілком влаштовує для початку нового циклу навчання, вступу до вузу, захисту дисертації. Ви побачите нові міста і країни, познайомитеся з цікавими людьми

ТЕЛЕЦЬ
(21.04-20.05)


Для типових Тельців 2010 рік принесе багато нових вражень.

Перш за все, значно зросте роль дружніх контактів. Ви будете залучені в коло спілкування, пов'язане з колективним творчістю. Багато хто з вас стануть членами неформальних організацій, почнуть відвідувати клуби за інтересами. Активізується спілкування на форумах та соціальних мережах Інтернету. Нові знайомства і хвилюючі зустрічі вам забезпечені.

Цей рік якнайкраще влаштовує молодих людей, зайнятих творчою самореалізацією і тяжіють до масштабних проектів. У січні-лютому може здійснитися ваше заповітне бажання, особливо якщо воно відноситься до мрії побачити інші країни та познайомитись з іншими культурами. У цей період ви можете досягти успіху в навчанні. Наприклад, зробити якісний стрибок у вивченні іноземної мови. Однак у ці місяці може статися криза у тих з вас, чия робота пов'язана з закордоном або далекими регіонами. Ви можете втратити роботу або вам доведеться терміново переучуватися. Не виключені труднощі юридичного характеру. А плани на поїздку за кордон на роботу, швидше за все, не виправдаються.

У травні-червні у багатьох молодих людей відбудеться криза в романтичних стосунках. Можливо, це буде пов'язано з тим, що ваше коло спілкування значно розшириться, а колишній любовний зв'язок не впишеться в нову компанію. Крім того, ви будете налаштовані на більш вільні стосунки і, якщо вашу кохану людину подібне не влаштує, ви можете розлучитися.

Літні місяці не обіцяють вам веселкових перспектив. Якщо у вас є хронічні захворювання, то можливе їхнє різке загострення, аж до госпіталізації. Не краще йдуть справи і на роботі. Вам захочеться змінити професію, оскільки ви почнете тяжитися тими обов'язками, якими займалися до цих пір. Не виключено, що до зміни професії вас підштовхне звільнення за скороченням штатів або закриття підприємства. Знайти нову роботу буде важко, і певний час вам доведеться посидіти на допомозі з безробіття. Зірки не радять у цей час починати ремонт у квартирі - він може затягтися на багато місяців і вимотати всі ваші сили. Має бути зміна кола ваших обов'язків по дому в родині. На вас можуть навантажити багато такої роботи, від якої ви будете не в захваті. До речі, задоволення від основної роботи в офісі або на підприємстві, ви навряд чи отримаєте. Вона буде нудною, монотонною і зовсім не творчою. Заздалегідь налаштуйтеся на серйозний підхід до справ, і багатьох неприємностей вам вдасться уникнути.

Особливу увагу зірки звертають тим, хто не дружить із законом. Можливі юридичні та кримінальні переслідування, починаючи від перевірок вашої діяльності і закінчуючи порушенням кримінальної справи. На подібні "сюрпризи" особливо багатий липень і серпень.

Осінь пройде відносно спокійно.

БЛИЗНЮКИ
(21.05-21.06)


Для типових Близнюків цей рік складеться неоднозначно.

У січні-лютому 2010 року позитивні зміни можуть відбутися в кар'єрі. У результаті пертурбацій на роботі, ви потрапите у висхідний потік, який винесе вас до більш високих посад або більш відповідальним обов'язків. Зірки радять вам у цей період сміливіше йти на ризик - він буде цілком виправданим.

З квітня по серпень ви вступите в період, що загрожує різного роду потрясіннями, кризою і боротьбою. Зірки радять вам налаштуватися на вирішення складних питань, які будуть поставлені перед вами життям. Не слід йти від проблем, оскільки перечекати їх вам навряд чи вдасться.

У квітні-травні посилиться напруга і протистояння в сім'ї. Не виключено, що вас це безпосередньо не торкнеться, але ви будете свідком конфлікту в сім'ї. Наприклад, ваші батьки будуть частіше звичайного скандалити або зовсім влаштують шлюборозлучний процес. Якщо у вас є власна сім'я, то посиляться тертя з приводу того, що ви недостатньо часу приділяєте домашнім справам і занадто довго затримуєтеся на роботі. У будь-якому випадку вам доведеться знаходити непростий баланс інтересів між родиною і роботою. У випадку гострого конфлікту справа може дійти до того, що ви покинете дім або до звільнення з роботи. Перший варіант найбільш вірогідний для молодих людей, що живуть з батьками.

У липні-серпні 2010 року буде аналогічне протистояння, але зачепить воно іншу сферу. Молоді люди зіткнуться з гострим відчуттям самотності. Потреба в коханні й романтиці не буде знаходити розв’язку. Ті, хто давно зустрічаються, в ці місяці можуть розлучитися або тимчасово розійтися. Виникне дилема, чому приділяти більше часу й уваги - дружньому спілкуванню або любовним взаєминам. Справа в тому, що в полі вашого зору потрапить багато нових людей, з якими встановляться дружні стосунки. Ви можете влитися в компанію і багато часу проводити з ними. Це може викликати напругу у близьких стосунках з вашим обранцем. Зірки радять на цей час призупинити спілкування з коханою людиною, якщо ви її цінуєте і не хочете розлучитися. В іншому випадку вам не вдасться всидіти на двох стільцях і доведеться робити важкий вибір.

У сімейних Близнюків в цей час можуть загостритися стосунки з дітьми (особливо якщо вони перебувають в підлітковому віці). Можливо, доведеться потурбуватися про їхній стан здоров'я.

У людей творчих професій виникне бажання зробити щось практичне, реалізувати свої попередні ідеї та напрацювання. Однак інтенсивне спілкування та обмін думками з друзями та однодумцями може призвести до творчої кризи і переоцінки своїх ідей.

РАК
(22.06-22.07)


Для типових Раків 2010 складеться надто вже непросто. Вас чекають кардинальні зміни, перш за все, у професійній діяльності.

Цього року багато ваших колишніх життєвих цілей і пріоритетів відійдуть в минуле. Цілком можливо, що чогось певного ви зумієте досягти і постане питання: "А що далі?". Або ті цілі, до яких ви раніше прагнули, перестануть вас цікавити і хвилювати. З чим це може бути пов'язане?

Справа в тому, що у вас намічається докорінна ломка життєвого колишнього устрою. Це стане очевидно, перш за все, тому, що відбудуться різкі стрибкоподібні зміни у вашій кар'єрі та професії. Характер цих змін може бути дуже різним. Наприклад, в результаті реорганізації вам несподівано запропонують зайняти більш високу посаду. Такий розклад особливо ймовірний у тих, хто нещодавно підвищив свій освітній рівень, отримав диплом у вузі або захистив дисертацію. Роль рівня освіти обов'язково вплине на кар'єрні зміни. У той же час, несподіване підвищення на посаді настільки ж несподівано може бути перервано вашим звільненням. Зірки радять ставитися до нестабільності в кар'єрі філософськи: злети і падіння даються нам для випробування нашого характеру.

Паралельно зі змінами в роботі, цей рік буде відзначений труднощами взаєморозуміння в сім'ї. З боку домашніх зросте вимогливість до вас. Батьки або партнер по шлюбу спробують посилити контроль над вами. Посиляться протиріччя між вашими життєвими цілями і тим, чим вас намагаються зобов'язати в сім'ї. Перший сімейний конфлікт, що позначив проблему, відбудеться в січні-лютому. У Раків, що мають свою сім'ю, це може бути конфлікт між партнером по шлюбу і кимсь із близьких родичів, батьків. Разом з тим, це гарний час для подорожей, навчання та урочистих обрядів (вінчання).

Потім, у квітні-травні 2010 року можуть посилитися конфлікти з родичами та знайомими. Коло вашого спілкування помітно звузиться. З деякими людьми ви облишите спілкуватися. Залишаться тільки найбільш міцні і перевірені зв'язки. Це несприятливий час для поїздок і придбання транспортних засобів. Раки, що мають свій бізнес, постраждають від обмеження ділових зв'язків та доступу до інформації.

Найбільш серйозні випробування чекають на вас і вашу родину у липні-серпні. Будьте готові до певних труднощів, налаштуйтеся на боротьбу і подолання. У випадку вашого кар'єрного зростання, це буде період інтенсивної перебудови всієї життєвої структури.

Основне завдання на осінь - утримати досягнуті позиції і відновити те, що було втрачено.

ЛЕВ
(23.07-23.08)


Для типових Левів рік 2010 обіцяє багато найрізноманітніших змін.

Перш за все, можна відзначити січень-лютий як час, сприятливий для кардинального вирішення проблем зі здоров'ям. Якщо ви мали захворювання, що вимагають оперативного втручання, то саме час зважитися на лікування. Колишні хвороби почнуть відступати, а то і зовсім будуть вилікувані. Також це гарний час для зміцнення своїх позицій на роботі. Якщо вам запропонують нову посаду, то краще за все погодитися. У цей період ви зможете, нарешті, закінчити ремонт у квартирі, що затягнувся на багато місяців.

Найбільш складний період припаде на середину 2010 року, з квітня по серпень.

У квітні-травні різко впадуть ваші доходи. Або у вашому особистому бюджеті утворюється дірка, яку в терміновому порядку доведеться ліквідувати. Зірки радять утримуватися від оформлення кредитів. Не давайте нікому гроші в борг - повернути їх потім буде проблематично. Від великих покупок краще утриматися. Постарайтеся напередодні цього періоду, у січні-лютому, вирішити питання надійного збереження наявних у вас фінансових ресурсів. В іншому випадку ваші гроші в квітні-травні можуть бути втрачені тим або іншим чином.

Влітку, особливо в липні-серпні 2010 року, настане вкрай несприятливий час для поїздок. У багатьох з вас це може співпасти з поломкою транспортного засобу та додаткових турбот у зв'язку з цим. Стосунки зі знайомими та родичами стануть прохолодними. Ви істотно звузите коло свого спілкування і з багатьма людьми перестанете розмовляти.

Також це дуже непростий час для студентів. Інтерес до навчання залишиться, навіть посилиться, однак вас почне захоплювати зовсім не той напрямок, за яким ви вже навчаєтеся. Цей рік відзначено зміною ідеалів, кумирів. Деякі, найбільш відчайдушні студенти, спробують перевестися на інші факультети або зовсім кинути один ВНЗ заради іншого. А на вступних іспитах досить велика ймовірність "зрізатись". Школярам (особливо старшокласникам) цього року доведеться більш серйозно підійти до навчання - зросте вимогливість до знань.

Також труднощі торкнуться тих, хто працює далеко від рідного дому. Ті ж, хто приїде на заробітки в інший регіон або за кордон, можуть не знайти собі роботи або втратити вже існуючу роботу. Непросто буде знайти роботу всім тим, хто пов'язаний з торгівлею, інформацією і транспортом.

В цілому до фіналу цього року ви підійдете з неабияк поріділими колом спілкування. Зате зв'язки і контакти, що залишилися, будуть справді надійними.

ДІВА
(24.08-23.09)


У типових Дів 2010 рік буде пов'язаний зі зміщенням осі проблем з особистих стосунків у сферу матеріальної діяльності. В останні два роки багато хто з вас переживали важкий і виснажливий період, пов'язаний з підвищеною депресивністю і фізичною втомою. На це накладалися складності взаємовідносин у партнерстві (шлюбному і діловому). У цьому, 2010 році ви раз і назавжди покінчите зі своїми депресіями.

У січні-лютому буде сприятливий час для зміцнення любовних стосунків і офіційного оформлення шлюбу. Взаємовідносини у шлюбі і поза шлюбом будуть певним чином врегульовані, хоча і тимчасово. Зросте ваша творча активність. Це гарний час для зміни іміджу. Ви станете більш впізнаванні, на вас почнуть частіше звертати увагу. Діти будуть радувати вас своїми успіхами в навчанні та творчості.

У квітні-травні 2010 року буде, мабуть, останній спалах колишньої депресивності і погіршення взаємин з партнером по шлюбу. Наберіться терпіння і витримайте цей непростий період. Пам'ятайте - це останнє такого роду загострення. Це зовсім не означає, що ви будете надалі застраховані від проблем. Зовсім ні. Просто вони більше не будуть пов'язані з душевними стражданнями.

Влітку, і особливо в липні-серпні, ви зустрінетесь з фінансовими труднощами. Доходна частина бюджету неабияк збідніє. Ви будете схильні змінити своє колишнє ставлення до грошей. Відтепер ви будете ставити перед собою завдання надалі накопичити фінансові ресурси під якусь стратегічну купівлю. Наприклад, цього року ви почнете наполегливо працювати і збирати гроші на купівлю квартири. Переорієнтація бюджету під довгострокові цілі приведе вас до економії в повсякденних витрат. Ви станете рахувати кожну копійку і вишукувати резерви, де і на чому ще можна зекономити. Труднощі матеріального плану перемкнуть вашу увагу з колись хворобливих душевних проблем. Заклопотаність матеріальними проблемами - теж не цукор, але тут вам буде простіше і зрозуміліше.

Зірки радять триматися подалі від гральних автоматів. Якщо ви азартні, то можете в цьому році програти значну суму грошей.

Ті з вас, хто навчається у вузі і підробляє, змушені будуть віддати пріоритет заробітку. Ваші плани, що стосуються творчої самореалізації, доведеться відсунути на невизначений час. У сімейних пар набагато більше коштів, чим це було раніше, буде йти на дітей.

Восени і в кінці 2010 року тема партнерства у шлюбі знову стане актуальною, але вже не буде носити негативно-конфліктного відтінку, як це було раніше. Ділове партнерство відновить втрачені позиції.

ТЕРЕЗИ
(24.09-23.10)


Від типових Терезів 2010 рік вимагатиме мобілізації сил на подолання труднощів.

Не розраховуйте, що цей рік відкриє перед вами райдужні перспективи. Готуйтеся зіткнутися з суворою реальністю цього життя. Хоча почнеться цей рік цілком непогано.

У січні-лютому 2010 року у вас в родині встановляться гармонійні стосунки. Якщо у вас були плани зробити ремонт у квартирі, то кращого часу для дарма шукати. Головне - все з самого початку розплануйте за термінами і додайте максимум зусиль, щоб завершити ремонт до березня. В іншому випадку цей ремонт перейде в розряд довгобуду, і буде вимотувати вашу нервову систему, дестабілізуючи взаємини в родині.

Також це прекрасний час для того, щоб впритул зайнятися своїм здоров'ям. Ваш організм сам буде активно допомагати вам у лікуванні будь-яких хвороб. Тим, у кого проблеми із зайвою вагою, саме час посидіти на дієті.

У плані роботи 2010 рік у цілому складеться цілком благополучно. У вас не буде нестачі в завантаженості на роботі - скоріше навіть її надлишок. Одна з таких "запарок" припаде на квітень-травень. На вас можуть покласти додаткові обов'язки, збільшивши інтенсивність праці, що, проте майже не відіб'ється на зміні рівня доходів. Взагалі, тема фінансів цього року не буде вас надто хвилювати. Також в квітні-травні ви не застраховані від проблем зі здоров'ям - ось чому так важливо використати сприятливий період січня-лютого для лікування.

Найбільші труднощі у вас будуть влітку і зачеплять вони в першу чергу ваші партнерські взаємини. Ті, хто не перебуває у шлюбі і не щільно пов'язаний з діловими партнерами в своєму бізнесі, можуть особливо не хвилюватися. Для вас цей період може бути відзначений посиленням загального депресивного настрою і підвищеною стомлюваністю. А ось у тих, хто перебуває в шлюбі, може трапитися великий конфлікт. Ваш партнер може порушити взяті на себе зобов'язання і вам доведеться якось з цим жити. Спроба утримати ситуацію в шлюбі під контролем зажадає від вас колосальної витримки і терпіння. В особливо важких випадках справа може дійти до початку процесу розлучення. У випадку розлучення у вас можуть зав'язатися нові стосунки, які, проте, не будуть міцними. Зірки радять закоханим утримуватися від укладення шлюбу в липні-серпні, - в іншому випадку шлюб довго не протримається.

У діловому партнерстві ви зустрінетесь з порушенням договірних зобов'язань. З кимось із партнерів доведеться розлучитися. Причому одночасно з цим посилиться процес заміщення, - замість колишнього ділового партнера з'являться нові. Врешті-решт ви будете в змозі до кінця року повністю оновити контингент партнерства.

СКОРПІОН
(24.10-22.11)


Типових Скорпіонів в 2010 році чекає океан чуттєвих вражень і переживань.

Початок року складеться цілком оптимістично. У січні-лютому ви звільните себе від багатьох колишніх знайомств і зв'язків. Багато в чому це буде викликане нездоровими інтригами навколо вашої персони. Проте святе місце порожнім не буває. І замість людей, з якими ви припините спілкуватися, з'являться нові. В результаті ваше любовне життя буде переживати період оновлення. Романтичні стосунки, що зав'язалися в цей час, будуть цілком поглинати вашу увагу, і приносити багато радості. Ви легко зможете закохатися і палати сильною пристрастю. Це відноситься в основному до молодих і вільних Скорпіонів, хоча, і не лише вільних. Одружені Скорпіони можуть з новою силою покохати свою "половинку", або ж завести інтрижку на стороні. У будь-якому випадку, посилення чуттєвої сторони вашого життя потребують відповідного виходу, реалізації. Ті, хто має дітей, відчують гордість за їхні успіхи у навчанні та творчості.

У квітні-травні 2010 року велику частину ваших любовних зв'язків буде розірвано. Відновлення стосунків можливе лише восени, хоча і не з таким азартом. Також, в квітні-травні ви можете посваритися з друзями. Спочатку відбудеться конфлікт між вашими друзями з одного боку і вашими коханими з іншого боку. Однак у підсумку постраждають і ті й інші. Частина дружніх зв'язків буде втрачена, а кохані будуть у вас розчаровані, як, втім, і ви в них.

Влітку зірки радять більш серйозно поставитися до тих обов'язків, які на вас покладено по роботі. У липні-серпні краще піти у відпустку. В іншому випадку ви можете опинитися в епіцентрі конфлікту з колегами по роботі. Тримайтеся подалі від усіляких інтриг і секретної діяльності. Не намагайтеся "звалити" неугодних вам колег, - як то кажуть "не копай яму іншому - сам в неї потрапиш". Також у вас можуть виникнути проблеми зі здоров'ям. Не виключена травма з наступною госпіталізацією. Основна небезпека надходить від доріг і транспортних засобів.

Ускладнюються відносини з вашим оточенням. Ваш надмірно жорсткий і вольовий стиль спілкування може залишити вас без звичного кола співрозмовників. Якщо у вас є автомобіль, то, через часті поломок, доведеться багато поклопотатися, щоб привести його у працездатний стан. Купувати в цей час новий автомобіль - означає прирікати себе на вічне ходіння по автосервісам.

Восени тема роботи відійде на другий план, поступившись місцем другій хвилі романтичних пригод.

СТРІЛЕЦЬ
(23.11-21.12)


У типових Стрільців в 2010 році очікуються зміни в сім'ї.

Найбільш сприятливі події відбудуться на початку 2010 року, орієнтовно - в січні-лютому. Якщо ви ставили собі за мету поліпшити житлові умови, то в цей період вам вдасться наблизитися або навіть здійснити цю мрію. Ваше фінансове становище значно зміцниться. Це дозволить вам зібрати достатньо коштів для проведення ремонту в квартирі. Також це гарний час для придбання нерухомості, починаючи від квартири і закінчуючи земельною ділянкою або дачею. Будуть здійснені великі покупки для дому та сім'ї, наприклад, меблів або побутової техніки. Стосунки у вашій родині на цьому етапі будуть складатися гармонійно. Разом з тим намагайтеся не вступати у фінансові відносини з друзями. Гроші, взяті або передані в борг, надто складно буде повернути згодом. Подібні обставини можуть стати приводом для конфліктів або навіть розриву дружніх відносин.

З квітня по серпень включно буде період, що зажадає від вас витримки і самовладання.

У квітні-травні 2010 року у вашій родині посилиться напруга. Це може мати зовсім різні прояви, - в залежності від умов, в яких ви проживаєте. Молоді люди, що живуть разом з батьками, можуть стати свідками конфлікту між ними. Загальна ситуація може погіршитися втратою роботи одного з батьків. Цей час у цілому пов'язаний із загостренням суперечок і конфліктів всередині сім'ї. Деякі з вас покинуть батьківський дім і змінять місце проживання. Це не кращий час для починань у бізнесі, особливо таких, що стосуються нерухомості. Державні службовці ризикують потрапити під чергову хвилю скорочення штатів.

Влітку період випробувань продовжиться, однак перейде в іншу тематичну площину. Закоханих чекають нові хвилюючі зустрічі і розставання. Підсилиться бажання проводити час у безтурботному спілкуванні та відпочинку. Однак у липні-серпні ви можете втратити почуття міри в прагненні жити тільки розвагами та любовними пригодами. Колишні романтичні зв'язки можуть розпастися під впливом нових любовних захоплень. Однак слід пам'ятати, що закоханість, започаткована цього літа, триватиме недовго і незабаром розпадеться. Також у цей період може відбутися конфлікт з одним із старих ваших друзів та подруг. Причина в тому, що вони будуть незадоволені вашою поведінкою і спробують вплинути на вас. Сімейним парам, які мають дітей, доведеться потурбуватися і поклопотатися щодо їхніх захоплень і навчання. Ваші діти у цей період зовсім вийдуть з-під контролю, і ви відчуєте, що втрачаєте важелі впливу на них. Зірки радять не робити нічого радикального і просто перечекати цей час.

Восени ситуація поступово заспокоїться і стабілізується.

КОЗЕРОГ
(22.12-20.01)


У типових Козерогів 2010 рік буде пов'язаний з переглядом своїх життєвих цілей і пов'язаних з цим змін у сім'ї та в особистому житті.

Початок року почнеться оптимістично. Вас чекають успіхи в навчанні. За січень-лютий ви зможете освоїти величезну кількість інформації. Добре проходити курси з освоєння комп'ютерних та інформаційних технологій. Збільшиться ваше коло спілкування. У полі зору будуть з'являтися нові люди, які будуть зацікавлені в контактах з вами. Завдяки збільшеній комунікабельності ви отримаєте безліч корисних знайомств. Багато ваших знайомств відбудуться через Інтернет. Слід сказати, що ви будете орієнтовані на знайомства не стільки для романтичних стосунків, скільки для інформаційно-пізнавального обміну. Власне ж любовні зв'язки, утворені в цей період, будуть легкими і несерйозними.

Це гарний час для консультантів, посередників і торговців. Якщо ви давно збиралися купити автомобіль, то зірки радять зробити це в лютому. Також це вдалий період для розважальних і ділових поїздок.

Разом з тим, не можна сказати, що на роботі в цей час справи будуть йти успішно. Ви відчуєте, як посилюється тиск з боку начальства. Спроба відстояти своє право призведе до конфлікту і лише ще більше посилить стан. Привид звільнення все частіше буде виникати у вашій свідомості. Будь-які ваші пропозиції та ініціативи будуть сприйматися як недоречне самоуправство. Найважче доведеться тим, хто працює в державних установах або займає керівні посади.

Але власне розпал змін відбудеться з квітня по серпень у два етапи.

У квітні-травні 2010 року ваша нервова система буде переживати великі перевантаження через велику кількість інформації та контактів. Зустрічі в реалі після знайомств через Інтернет розчарують вас. Ви почнете свідомо обмежувати коло свого спілкування, щоб викроїти час для навчання і роботи. Цей час масового розриву напрацьованих за попередній період знайомств і контактів. І безболісно це не пройде для вас, особливо для романтичних зв'язків та взаємин з родичами. Зірки радять вам утримуватися від дальніх поїздок і подорожей. Вдалою така поїздка не видасться і буде пов'язана з певними неприємностями. Небажано в цей час займатися оформленням ділових паперів та юридичних документів. Часу витрачено буде багато, при мінімальному результаті.

Влітку, особливо в липні-серпні, у багатьох складеться надто напружена ситуація в сім'ї і на роботі. Зірки радять взяти відпустку. Так ви зведете до мінімуму для себе негативні пертурбації на роботі. А вони будуть, і дуже серйозні. Працюючі пенсіонери будуть звільнені. Керівних працівників будуть перекидати з однієї посади на іншу з тенденцією до зниження. Напруга в родині також може несприятливо позначитися на вашій роботі. Найкраще в цій ситуації - пустити все на самоплив і плисти за течією, не надто хвилюючись, чим усе закінчиться. Виявляти ініціативу - протипоказано. Так ви тільки погіршить ситуацію. Просто дочекайтеся осені. І поступово всі струси вгамуються, і знову повернеться стабільність.

ВОДОЛІЙ
(21.01-20.02)


У типових Водоліїв 2010 рік буде пов'язаний з концентрацією на вирішенні матеріальних проблем.

На початку року вам буде щастити в грошах. Особливо це стосується лютого і в певній мірі січня та березня. Характерною особливістю цього періоду будуть неофіційні доходи, ті, за які не треба платити податки. Ті, хто забажають, зможуть знайти собі додатковий підробіток поза основної роботи. Крім того, багато хто з вас можуть розраховувати на отримання преференцій від працедавця у вигляді доплати за проїзд і обіди в робочий час. Зірки радять вам скористатися цим сприятливим у фінансовому сенсі періодом і відкласти певну суму як резерв на "чорний день". Вона вам обов'язково ще стане в нагоді.

Крім того, цей період може бути пов'язаний з ускладненнями в поїздках. Рекомендується утриматися від туризму. Якщо ж ви все-таки поїдете в тур, то тримайтеся подалі від нічних клубів і різних гультіпацьких місць. В іншому випадку ви можете стати жертвою обману. Ця ж рекомендація стосується всіх, хто займається не цілком законною діяльністю. У цьому випадку не виключені переслідування з боку юридичних та судових органів.

Найбільш серйозні випробування на вас чекають з квітня по серпень включно.

У квітні-травні 2010 року у вашому бюджеті утворюється пробоїна, через яку почнуть витікати ваші фінансові накопичення. Мова, очевидно, йде про якісь матеріальні збитки, крадіжки або поломки коштовних речей. Як заходи протидії зірки радять вам напередодні цього періоду застрахувати найбільш цінне майно від втрати. Не виключено, що ваші банківські заощадження будуть частково знецінені в результаті світової фінансової кризи. Зірки не радять у цей час порушувати жодних майнових і судових позовів. Якщо ви судитеся з родичами з приводу права на спадщину, то рішення суду в цей період буде не на вашу користь. Утримайтеся від оформлення кредитів і нікому не давайте грошей у борг - повернути їх потім буде вкрай важко.

Літо теж складеться для вас не просто. З кимось із знайомих або родичів буде втрачено зв'язок. Якщо у вас є брати чи сестри, то не виключений серйозний конфлікт з ними аж до повного розриву відносин. У цьому сенсі липень і серпень будуть врожайними місяцями на конфлікти, сварки і розриви стосунків. Рекомендується утримуватися від дальніх поїздок і подорожей - неприємності в дорозі надто вже ймовірні для цього періоду. З навчанням теж не все гаразд. Якщо ви студент і відстали у навчанні, то в серпні вам можуть повідомити, що ви відраховані з навчального закладу Щоб цього не сталося, намагайтеся вчасно здавати всі заліки та іспити.

У сімейному житті і на любовному фронті жодних особливих змін не передбачається.

Восени ситуація поступово владнається.

РИБИ
(21.02-20.03)


Типові Риби проведуть 2010 рік на емоційному підйомі.

Особливо сприятливо складеться для вас початок цього року. У першому кварталі, особливо в лютому, буде виключно вдалий час для планування у справах й особистому житті на тривалий період. Ви будете залучені в активне спілкування в рамках неформальних клубів, об'єднань за інтересами, професій, хобі. Колективні енергії будуть підживлювати вашу впевненість у собі, додаючи сил і відкриваючи нові перспективи. Якщо ви часто виходите в Інтернет, то обов'язково "осядете" на якому-небудь тематичному форумі або ввійдете в одну із соціальних мереж і приймете активну участь в рамках клубу за інтересами. Цей період запам'ятається вам знайомством і дружбою з цікавими людьми. У професійному плані це буде час, коли ви зможете увійти у великі колективи, - проявіть себе з кращого боку у масштабних проектах. Разом з тим, ви відчуєте, як наростає нестабільність навколо вас, і змушені будете оперативно реагувати на зовнішні зміни. Не виключено, що колишні свої плани вам доведеться коригувати. Матеріальної стабільності цей рік не обіцяє нікому.

Далі вам належить пережити два серйозних періоди, коли буде потрібно проявити волю і витримку.

У квітні-травні раптово загостряться ваші взаємини у партнерстві, як у діловому, так і в шлюбному. На якомусь етапі спільного життя ви почнете перейматися своїм партнером по шлюбу. Він буде здаватися вам людиною, яка перешкоджає вашому особистісному зростанню і розвитку. На тлі посилення цих настроїв ви будете вимагати набагато більшої свободи для себе, ніж колись. Опір партнера може підірвати ситуацію і спонукати вас до радикальних кроків, аж до початку процесу розлучення. Якщо ви вмієте контролювати свої емоції і цінуєте свій шлюб, то рекомендується набратися терпіння і тихо перечекати цей потенційно вибухонебезпечний період. Для ділового партнерства ситуація складатиметься аналогічно. Вам буде здаватися, що поодинці ви зможете домогтися більших успіхів, ніж разом з діловим партнером. Багато бізнесменів в цей час схильні будуть розірвати договірні зобов'язання, що їх зв'язують, і пуститися у вільне плавання. Однак навряд чи ваш кораблик зуміє поодинці впоратися зі світовим фінансовим штормом. Проте, при позитивному настрої і високому професіоналізмі, ви зможете закласти фундамент під новий напрямок у своєму бізнесі.

Інший, не менш складний період буде влітку, особливо в липні-серпні 2010 року. Тут вісь проблем зміститься з партнерських стосунків у матеріальну сферу. Уникнути фінансових збитків у цей час зможуть тільки ті з вас, хто наділений підвищеним почуттям небезпеки на рівні тваринного інстинкту. Іншим доведеться закладати пробоїну у своєму бюджеті.

Восени ситуація поступово заспокоїться і стабілізується.

http://www.aratta-ukraine.com/text_ua.php?id=1521

 


Volhv | Открыть | Комментариев 4

Відкрий самого себе


  


Якось із одним із близьких друзів ми обговорювали складну ситуацію, в якій опинилася наша спільна знайома, і думали, як їй можна допомогти. Спочатку все здавалося простим і зрозумілим і ми відразу ж знайшли рішення (навіть не одне!) її проблеми. Зізнаюся, ми навіть досить емоційно висловили своє здивування, чому вона сама не бачить цього рішення і не реагує відповідно — адже все так очевидно! І лише коли ми спробували уявити, як повелися б, опинившись на її місці, зрозуміли, що судили суворо і навіть дещо зверхньо. Чи змогли б ми самі повестися гідно, навіть коли б знали «правильне рішення» із самого початку? Скоріше, ні — чесно зізналися собі, адже бувають ситуації, коли знаєш, як потрібно поводитися, що потрібно робити, але чиниш так, ніби не знаєш цього… А іншим разом думаєш, ніби твої сили, знання і здібності досить обмежені — і раптом проявляєш таку силу, шляхетність та інші чесноти душі і серця, про які не міг навіть підозрювати. Бесіда нас захопила, і непомітно ми перейшли до більш серйозних і важливих тем.

«А ти сама знаєш себе?» — пролунало зненацька запитання співбесідника. «Здається, знаю», — відповіла я поспішно і не зовсім упевнено, але потім сильно замислилась: а чи так це насправді?

Я часто пригадую нашу розмову. Як погано ми знаємо інших людей, навіть коханих і близьких, і як часто судимо про них поверхнево і стереотипно! Як погано знаємо ми себе, як часто втікаємо від зустрічі із собою!

Дивишся довкола — і здається, що всі люди однакові, ніби їх «зібрали» на одному заводі, нібито вони зійшли з одного конвеєра. Це враження лише посилиться, якщо подивитися, що показують по телебаченню, пишуть у газетах, рекламують, які заходи влаштовують «для нашого задоволення».

Судячи з того, що і як пропонує нам культура ширвжитку (радше, на яких особливостях психіки вона грає), ми схожі один на одного, як дві краплі води, і потребуємо одного й того ж. Таке враження, що всі ми жуємо одні й ті самі гумки і чистимо зуби однією пастою, страждаємо від однакових хвороб (лупа, карієс — уже вчорашній день); усі обожнюємо пиво, залежні від сексу, еротичних фантазій (навіть якщо не усвідомлюємо цього); усім нам потрібні гострі відчуття (тому, будь ласка, побільше жахів, крові, насильства, скандалів і екзотики, інакше видовище буде нудним та наївним!).

Виявляється, усім нам важливо знати, з якими хорошими друзями ми граємо в одній команді або щодня і щоночі сидимо «за склом» привселюдно, або ж виживаємо на пустинному острові, дружньо поїдаючи черв’ячків і гусениць, щоб потім холодно і цинічно вибрати серед них «слабку ланку» і вигнати з команди людину, з якою стільки всього пережили. Заради кількох мільйонів зелених або вітчизняних «рубликів» — «всього-на-всього»! А те, що за цей час людина стала тобі симпатичною, ви подружилися і ти пізнав її краще та співчував їй — хіба це важливо, порівняно з вигодою, яку можна отримати, холоднокровно голосуючи проти неї, незважаючи на чужі переживання, залишаючи поза увагою моральний бік того, що відбувається.

Невже нас дійсно хочуть запевнити, що мета виправдовує засоби, що заради неї можна бути нечутливим і жорстоким, що жадібність і амбіції понад усе? Невже нас хочуть переконати в тому, що людські стосунки базуються на користі, егоїстичних інтересах і можливій вигоді, невже ми виключно прагнемо її, оскільки від цього залежить наше щастя?

Як шкода, що ми так і не почули розчарованого голосу Маленького принца із притчі Сент-Екзюпері: «Я знаю одну планету, там живе один чоловік з червоним обличчям. Він за все своє життя жодного разу не понюхав квітки. Жодного разу не подивився на зірку. Він ніколи нікого не любив. І ніколи нічого не робив. Він зайнятий лише одним: він складає цифри. І з ранку до ночі повторює одне й те саме: «Я людина серйозна, я людина серйозна», — така, як ти. І просто напинається від гордості. А насправді — він не людина. Він гриб».

Як же тоді бути тим, хто не вписується у цю «серйозну» — не людську, а «грибну» концепцію життя, а таких немало? Що ж нам тоді робити зі своєю індивідуальністю?

У нашому шаленому й жорстокому світі, де все підкорюється законам моди, споживання та конкуренції, здається дивною і старомодною туга за людьми, які залишаються собою і не втрачають індивідуальності. Ми — не древні греки і не живемо у діжці, але часто, подібно до Діогена, шукаємо Людину, тягнемося до того ,кого могли б назвати особистістю. Ми шукаємо в нього поради, підтримки, любові або розуміння не тому що він «такий, як усі», а тому що він чимось вирізняється, і це «щось» оцінив наш розум і дивовижним чином відчуло серце. Не можна приховати того, що нам часто буває приємно, якщо з тих же причин інші люди починають тягнутися од нас. Щоразу, коли якась наша особлива властивість чи вміння, тонка риса душі змінює щось у їх свідомості або змушує вібрувати струни їхнього серця — ми радіємо не лише тому, що нас оцінили. Ми щасливі, тому що стали комусь потрібні і зрозуміли, чим саме потрібні. І тому що риси та здібності, які розкрилися в нас, знайшли відгук в інших і розкрили скарби їхніх серця та розуму.

Виходить дивна річ: щоб відкрити інших людей і стати їм ближчими, краще відчувати і розуміти їх, потрібно спочатку відкрити самого себе, свою індивідуальність і навчитися проявляти її. Немає людини без індивідуальності — запевняють філософи і психологи. Вона існує, нехай ми про неї нічого не знаємо або давно забули. В кожного із нас є унікальні неповторні риси і здібності, свої «родзинки», завдяки яким ми можемо постійно відкривати щось нове у собі й навколишньому світі. І коли ці особливі здібності починають проявлятися у найрізноманітніших формах, нас відкривають й інші люди.

Щоб виділитися із загальної сірої маси, ми часто намагаємося у всьому бути схожими на тих, хто сьогодні популярний, наслідувати те, що зараз модно і що рекламується. Ми прагнемо бути схожими на всіх (тільки не на себе!), не розуміючи, ,що таким чином навпаки — зливаємося із собі подібними. Ми всі запитуємо себе: «Як реалізуватися?», але не всі усвідомлюємо, що універсальних рецептів тут бути не може.

Ті, кого ми вважаємо унікальними і неповторними людьми, залишили нам багато цінних порад, але чи допоможуть вони нам — залежить лише від нас. Якщо наші критерії індивідуальності обмежуються розмірами «90-60-90» або накачаними біцепсами, товщиною гаманця, кількістю пластичних операцій, амурних пригод чи конкурентів, яких вдалося обігнати, — навряд чи ці корисні поради стануть у нагоді, та й мало імовірно, що будуть взяті до уваги. Як же набути власної індивідуальності? Поради, які дали нам великі люди, спираючись на власний досвід, незвичайні, але дивовижно прості. Втім, вирішивши скористатись ними на практиці, можна відкрити величезне багатство нашого внутрішнього світу і світу довкола.

Існує один важливий ключ, який допомагає розкрити таємницю людської індивідуальності. «Мій секрет… дуже простий: бачить лише серце. Найголовнішого очима не побачиш», — так просто й поетично сказав про нього Сент-Екзюпері у «Маленькому принці». У кожному з нас є загадковий «посередник», таємнича ланка, нитка, яка з’єднує нас з усім світом, іншими людьми, природою і Богом — наше серце. Споконвіку його пов’язували не лише з емоціями — у деяких стародавніх культурах серце вважалося центром духовного життя, сховищем свідомості, волі, любові, розуму й душі. Воно завжди розглядалося як місце зустрічі людини з Богом та іншою людиною. Вчення про серце пронизує усі традиції минулого: його звеличували, шанували і вірили, що лише воно є істинним джерелом мудрості та пізнання. «Серце» — це ключовий термін, пов’язаний із духовним пробудженням і пробудженням індивідуальності.

Лише «очима серця» можна побачити істинну суть кожної істоти і явища, і лише серце знає міру та ціну кожного нашого судження і вчинку. У стародавні часи цінувалася мудрість, не добута із книг, а пізнана серцем, оскільки вважалося, що істина передається лише «від серця до серця», опосередковано від будь-яких слів, теорій і настанов. «Мудреці минулих епох і сьогодення перебувають у єдності, оскільки передають не вчення мудрого, а його серце, — писав китайський мислитель ХІІ ст. Ван Пінь, — насправді вони передають не стільки серце давніх мудреців, скільки своє власне серце. Адже моє серце не відрізняється від серця мудреців. Воно глибоке й безмежне, містить у собі всю сукупність речей. Розширювати своє серце — означає передавати шлях стародавніх мудреців». Як навчав Конфуцій, людина лише в самій собі, у «внутрішній клітині серця», у глибині сердечного досвіду знаходить найміцніший, справжній, найвеличніший стан свого буття. Саме тому найвищим досягненням у житті, на думку мислителя, була здатність «іти за покликом серця, не порушуючи правил». А неоконфуціанський філософ XV-XVI ст. Ван Янмін вважав, що «немає речей за межами серця». Головне покликання людини на землі він вбачав у роботі духу, котру називав «виправленням серця» і протиставляв її як віддаленому розумуванню, так і метушливій діловитості. «Якщо, поміркувавши над словами, я не знаходжу їхньої істинності, то навіть якщо мовив сам Конфуцій, я не вважатиму їх істинними. Головне — це настанови власного серця», — писав філософ. Якби ми були на місці Архімеда, могли б радісно вигукнути: «Еврика! Ми знайшли!» Ось він, секрет молодості, краси та індивідуальності! Він приховується не у досягненнях пластичної хірургії і не у сліпому слідуванні моді (у такому випадку ми, навпаки, втрачаємо себе) — а в нашому серці, у нашій здатності йти за його веліннями. Найяскравіші особливості й риси людини пов’язані з її здатністю бачити, чути, відчувати, розуміти, пізнавати і творити серцем! Коли працює серце, ти бачиш, відчуваєш, думаєш і розумієш по-іншому і — що не менш важливо — по-іншому дієш. Ти перетворюєшся на людину без обмежень, тому що для серця не існує перепон і умовностей, обмежень і догм, якими б сильними вони не були. Твої критерії, цінності і пріоритети також змінюються. Відкрити самого себе — означає пробудити своє серце. Його прояви безмежні й багатогранні: ти раптом виявляєш, що в тобі живе художник, поет, музикант, філософ, психолог, невтомний шукач пригод і чуйна, любляча, розуміюча людина — все разом!

Це прекрасно знав великий Леонардо да Вінчі, який мав усі властивості яскравої індивідуальності, — недаремно його називають ідеальною людиною епохи Відродження. Він був усебічно розвиненою й гармонійною особистістю, однаково вільно почував себе у сфері мистецтва, науки і філософії. Його інтереси поширилися на багато сфер пізнання і творчості.

Так, до Леонардо нам далеко. Однак великий Майстер може нас багато чому навчити, адже шліфувати свого генія йому допомагали прості вправи, які доступні й нам. Судячи зі щоденникових записів, неординарну людину від звичайної відрізняє лише одне: «Звичайна людина дивиться, але не бачить, слухає, але не чує, торкається, але не відчуває, їсть, але не відчуває смаку, рухається, але не відчуває свого тіла, вдихає повітря, але не чує ані неприємних ароматів, ані приємних, і говорить, не думаючи». Неординарна людина не сліпа і не глуха в усіх значеннях слова. Вона жива, жива по-справжньому, тому що її серце помічає і відгукується на все, що наш холодний розум і фізичні органи чуттів не помічають або не вважають вартим уваги. Їй притаманна особлива чуттєвість, сприйняття і розуміння, адже серце дає можливість не лише розмірковувати, але й проживати. Вона не просто грає, слухає чи творить музику, а проживає її — щоразу по-новому. Її вірші, картини, слова, ідеї і роздуми ніколи не є плодом тільки розуму чи уяви — вона вистраждала їх, вона довго шукала і пережила чимало невдач. Вона знає, що люди, звірі, рослини, предмети і явища мають душу, що все у цьому світі сповнене глибокого змісту — і це не красиві слова, а досвід, набутий у спілкуванні з усім сущим — від серця до серця. Все стає частиною її внутрішнього світу, її душі, яка ніколи не буває порожньою, а завжди чимось наповнюється. Неординарна людина не може бути байдужою і холодною. Вона не відсторонений і пасивний спостерігач, а учасник того, що відбувається. Як же інакше? Цей особливий підхід до життя, людей, природи, Всесвіту, до деталей та нюансів, які на перший погляд є незначними, простежується не лише у картинах Леонардо, але і в його творах, музиці, віршах, філософських роздумах і навіть у кулінарних рецептах, у всіх фактах його біографії. Деякі сучасні автори, беручи за основу записи і методики Леонардо, навіть виділяють принципи формування гармонійної, багатогранної, творчої особистості.

Кожний із цих принципів не раз був пояснений і визначений — яскраво і образно — у щоденниках маестро, його малюнках і картинах. Вони дивовижно схожі на ті поради, які дають багато видатних людей.

Ось лише деякі із них — раптом знадобляться.

ЯК ВІДКРИТИ САМОГО СЕБЕ

Не допускай, щоб у тобі згасла потреба вчитися. Нехай жага пізнавати, розширювати свій світогляд, рости і ставати кращим ніколи не буде втамованою — це джерело нових відкриттів, шансів, які не можна пропускати, якщо ти хочеш змінити свою долю. Вчитися ніколи не пізно і завжди є чому: завжди є те, що можна вдосконалювати і у всьому можна відкривати нові грані. «Подібно до того, як залізо вкривається іржею через незастосування, а застійна вода пліснявіє і псується, на морозі перетворюючись у лід, так і розум наш використовується даремно, якщо ми не знайдемо його необхідного застосування», — писав Леонардо. Філософи радять прагнути не лише знань, а й мудрості — шукати смисл, основні принципи, ключі пізнання. Адже, як говорив Гельвецій, «знання деяких основних принципів легко компенсує незнання деяких фактів».

Шукай не успіху, а сенсу життя. Дуже важливо знати, заради кого і чого ти живеш, і ще більш важливо знати, заради кого і чого варто жити. «Повір у той факт, що є заради чого жити, і твоя віра допоможе цьому факту здійснитися», — радив Уільям Джеймс. А Еріх Фром писав: «У житті немає іншого сенсу, окрім того, який людина сама надасть йому, розкриваючи свої сили, живучи плідно». Про це ж розповідає одна повчальна притча про трьох людей, які будували собор у Шартрі.

Якось мандрівник зустрів працівника з важким, навантаженим цеглою візком і спитав його: «Що ти робиш?» — «А ти не бачиш? — відповів той, — Везу цеглу». Пройшовши ще трохи, чоловік побачив іншого робітника, який котив такого ж візка, і повторив своє запитання. У відповідь він почув: «Заробляю собі на хліб». І знову мандрівник зустрів робітника з візком і поцікавився, що той робить. «Будую Шартрський собор», — була відповідь.

Не втомлюйся ставити собі важливі запитання і не поспішай одразу відповідати на них — нехай саме життя і твоє серце підкажуть відповідь, тоді вона буде перевірена власним досвідом і підтверджена тими, хто пройшов цей шлях.

Склади список найважливіших і найактуальніших для тебе питань. Цікаво, про що більшість із них? Про справи? Гроші? Розваги? Людські стосунки? Сенс життя? Призначення? Таким чином ти швидше зрозумієш, які твої критерії, цінності і пріоритети, і суди сам — чи втратив ти себе, чи все ще «тримаєшся на плаву»? Це важливо, оскільки те, що постійно турбує наш розум і серце, надзвичайно точно відображає наше призначення і суттєво впливає на якість нашого життя і, як не дивно, визначає нашу долю. Звертай особливу увагу на питання, які починаються з таємничого слова «чому», адже «хто знає, навіщо йому варто жити, той винесе майже будь-яке «як»» (Фрідріх Ніцше).

Не піддавайся рутині, інерції, пасивності, розбивай стереотипи, міняй старі звички, позбувайся упереджених думок. Учись у всьому бачити різні сторони, простежуй взаємозв’язки і глибинну спорідненість, які існують між різними явищами. Шукай неординарного розв’язку будь-якої проблеми, дай волю своїй інтуїції та уяві. Не забувай, що геніальні ідеї завжди прості і найчастіше приходять несподівано, не коли їх чекаєш, сидячи за робочим столом, а коли ти спокійний і натхненний.

Навчайся у природи — вона підкаже все, що потрібно.

Ідею прекрасної спіральної драбини для королівського замку Блуа Леонардо побачив у хвилястих завитушках морських мушель, які збирав на північно-західному узбережжі Італії. Розроблюючи конструкцію духового музичного інструмента, подібну до блок-флейти, він враховував особливості людської гортані, які до цього вивчав. У ближчу нам епоху Олександр Греям Белл, намагаючись створити діючу модель людського вуха, винайшов телефон.

Знай, що немає перешкод, які неможливо подолати, адже, як говорив Марк Аврелій, з людиною не відбувається нічого такого, чого б не було сил винести. В тебе є такі чесноти, таланти і сили, які можуть розкритися, лише коли ти подолаєш труднощі і переступиш поріг власних обмежень.

І не драматизуй: твої недоліки, слабкості і проблеми не такі страшні, як здається. Пам’ятай, що від них є одні диво-ліки — почуття гумору. «Жалітися на неприємну річ — це подвоєння зла, сміятися над нею — знищення його», — говорив Конфуцій.

Не забудь, що найбільше твоє багатство — це доброта серця, здатність віддавати те краще, що маєш, і нічого не вимагати натомість, адже дарувати — це радість, це природний стан людини. «Якщо ви зробили добро, добро буде зроблено вам. Ваше майбутнє принесе вам стільки удач, скільки добра ви зробили у минулому і теперішньому»; «Якщо бідна людина перед тобою у великому боргу, розділи її борг на три частини. Перші дві пробач їй одразу, а третю залиш, але скажи, що вона поверне її, коли зможе. Лише так ти знайдеш істинний життєвий шлях», — радили єгипетські жерці. «Турбуючись про щастя інших, ми знаходимо своє власне», — стверджував Платон.

Стався уважно і турботливо до людей, які тебе оточують. Не звертай увагу на недосконалість численних «масок», намагайся роздивитися те, що за ними ховається — їх душу і серце. Кожна людина може чомусь тебе навчити. «Я обов’язково знаходжу собі наставника у кожному із двох моїх супутників. Я обираю те, що є в них доброго, і слідую цьому, а недоброго я уникаю», — говорив Конфуцій.

Шукай друзів і споріднені душі, а також бережи ті зв’язки, які тебе з ними пов’язують, як зіницю ока, адже «ми дихаємо на повні груди лише тоді, коли зв’язані з нашими братами і в нас є спільна мета; і ми знаємо з досвіду: любити — означає не дивитися один на одного, любити — означає дивитися в одному напрямку. Товаришами є лише ті, хто в одній зв’язці, як альпіністи, здійснюють сходження на одну й ту ж вершину — так вони і знаходять один одного. А інакше у наш вік — епоху комфорту — чому нам так відрадно ділитися у пустелі останнім ковтком води?» (Сент-Екзюпері).

Не припиняй відкривати для себе любов, адже «якщо хочеш, щоб тебе любили, — люби» (Сенека). І не забудь, що «від любові є лише один засіб — любити ще більше» (Г. Торо). Любов підносить, відкриває краще у тобі. Вона збагачує і наділяє властивістю по-новому бачити світ: «Увесь Всесвіт розростається вшир і вглиб, осяюється блиском тих цінностей, які бачить лише той, хто любить. Адже добре відомо, що любов робить людину не сліпою, а зрячою» (Віктор Франкл). «Завдяки любові, яку люди відчувають до тебе, твоя справа може продовжуватися вічно», — учив мудрий Мерікара.

Вчися бачити, чути і відчувати серцем, вбирай у себе і запам’ятовуй. Спілкуйся «від серця до серця». Намагайся почути голос усього сущого — голос тиші, голос крапельки роси, яка іскриться на сонці, голос зірки, яка мерехтить на небі, голос очей коханого, які світяться... Здіймайся у своїх думках понад жорстокими реаліями, не будь цинічним, надто приземленим. «Все мине. Страждання, муки, кров, голод і мор… А ось зірки залишаться, коли й тіні наших тіл і справ вже не буде на землі… Так чому ж ми не хочемо звернути до них свій погляд?» (М. Булгаков); «Якщо хочеш побудувати корабель, то не збирай своїх людей для того, щоб здобути дерево, підготувати інструменти і розподілити роботу, а навчи їх тужити за нескінченними морськими просторами» (Сент-Екзюпері).

Лови миті щастя і не шукай його дуже далеко: воно поруч! «Уявіть собі істинного цінителя музики, який сидить у концертній залі, поглинаючи благородне звучання улюбленої симфонії. Він охоплений таким самим емоційним трепетом, який ми відчуваємо перед надзвичайною красою. Спробуємо тепер запитати його у цей момент, чи має його життя смисл. І він обов’язково відповість, що, дійсно, варто жити хоча б заради того, щоб пережити подібний момент духовного екстазу. Адже «велич життя може бути виміряна величчю моменту» (Віктор Франкл).

Мрій не теоретично і не абстрактно. Намагайся втілити свої мрії. Не чекай від інших того, що можеш зробити сам. «Людина, якій пощастило, — це людина, котра зробила те, що інші лише збиралися зробити» (Фенар).

Наважуйся і вирушай у шлях, відкривай нові далі і пам’ятай, що у тобі живе «той самий Мюнхаузен»! Нехай твоїм девізом стануть слова Володимира Висоцького:

Серед непройдених шляхів —
Один шлях мій!
Серед нездоланих вершин —
Одна — за мною!

 

Олена Сикирич


Volhv | Открыть | Комментариев 2

МЛАДЕНЕЦ ЗАГОВОРИЛ СРАЗУ ПОСЛЕ РОЖДЕНИЯ


В Норильске новорожденный мальчик произносит осмысленные слова. Родители новорожденного Степана - Родион и Лиза Бажеевы - потрясены необычайными способностями своего ребенка, пишет Yoki.ru.

Сразу после появления на свет младенец неожиданно отчетливо произнес: "Папа!" Через несколько минут маленький Степа сказал новое слово: "Мама!" А когда на следующий день 17-летняя мама объясняла сыну, что скоро придет папа, тот спросил: "Кто? Папа?"

"То, что едва родившийся младенец заговорил, я слышала собственными ушами!"   рассказала психолог-акушер Марина Панова, принимавшая роды. По словам Пановой, за все время ее работы   с 1986 года   она никогда не видела подобного. "Такие сложные слоги новорожденные не могут произнести"   поражается акушерка.

Этот случай поставил медиков в тупик. По их мнению, дети сейчас рождаются другие, более развитые, чем, например, десять лет назад.

Есть и еще одна причина. "Плод способен обучаться, еще находясь в утробе у мамы, воспринимать мир через нее, через ее ощущения,   поясняет Панова.   Если она занимается с ним, развлекает его так, как будто он уже родился, то ребенок чаще всего рождается одаренным".Volhv | Открыть | Комментариев 1

Про музикотерапію / О музыкотерапии


 Про музикотерапію

О музыкотерапии

 

Что такое музыка? Каждый человек на этот вопрос ответит по-своему. Один  скажет, что это вид искусства, второй, что это - ноты и звуки, третий - мелодии и ритмы. И все будут правы.

Музыка – это вид искусства, в котором  художественные образы воплощаются через звуки. А что такое звуки?  Звуки – это вибрации, колебания, волны определенной частоты, энергия определенного вида. Звук распространяется в воздухе волнообразно, т. е. от говорящего во все стороны расходятся звуковые волны. Они заставляют вибрировать наши слуховые перепонки, и мы, таким образом, улавливаем звук или импульс.

Мозговые нервные импульсы, которые возникают при определенных звуках , имеют такую же частоту, как и сами звуки. Наш мозг различает не только основные тоны звуков, но и обертоны – призвуки высоких частот.  

 Каждый из нас способен различать «хорошие» и «плохие» звуки. Отчасти звуки в окружающей среде оцениваются субъективно, но влияние большинства из них можно зафиксировать и измерить с помощью приборов. Мы можем объективно охарактеризовать их воздействие на наше настроение, тонус, пульс, мозговые волны и пищеварение. Из этого следует, в частности, что влияние звуков на организм по большей части не поддается нашему контролю. Если оно нежелательно, единственный способ противостоять ему - отгородиться от самого источника звуков, а это далеко не всегда возможно. Таким образом, музыка влияет на людей и вносит поправки в постоянную вибрацию молекул человеческого тела.

Жизнь в современном урбанизированном обществе полна физических и эмоциональных стрессовых факторов, таких, как перенаселение, загрязнение окружающей среды, шум, радиация, некачественная пища, разнообразные химические добавки, беспокойство, одиночество, слишком большая или маленькая физическая нагрузка, недомогания.

Взятые по отдельности и все вместе, эти стрессогенные факторы вызывают перенапряжение, которое начинает препятствовать свободному течению энергии в теле, в результате чего органы перегреваются. Кроме того, в бетонных джунглях, в которых мы живем, мало «живых»  мест, которые дарит нам природа: лесов, парков, открытых пространств и текущей воды — ручьев или рек, — являющихся источником прохладной очищающей энергии.

Длительный перегрев заставляет органы сжиматься и затвердевать. Это ухудшает их деятельность и вызывает болезни. Музыкотерапия, как одно из средств,  помогает телу удалить все барьеры и упорядочить заблокированную энергию, направить её течение в нормальное русло. Таким образом, мы помогаем себе, исцеляем. При музыкотерапии происходит одновременное влияние акустических волн, организованных в музыкальную структуру, на психоэмоциональную и духовную сферу человека и непосредственно на поверхность тела и внутренние органы. А главная задача исцеления  – объединить сознательное и бессознательное в физическом теле  при помощи музыки и пения.

Еще в древности предавалось огромное значение музыке. У кельтов были целые школы, где готовили бардов – специалистов в области изучения, сочинения и распространения музыки. Они составляли песенные заклинания, обладающие огромной сакральной силой, вылечивая или причиняя непоправимый вред. Передавались такие заклинания только достойным  и хранились в строгом секрете. Пифагор создал  учение о  музыке сфер и музыкальном звукоряде, в котором каждой планете соответствует определенная нота, положил начало музыкальной  психотерапии  как средству воспитания и лечения души и тела. Платон считал, что лучшей охраной государства является не армия и совершенное оружие, а музыка – простая, скромная, степенная и слаженная. Китайцы ставили музыку в ряд с математикой и астрономией. Авиценна применял музыку для лечения и утверждал о связи музыки и пульса.

Активно использоваться музыка в целях терапии стала в 19-20 веках сначала на Западе и в Америке, а потом и в России. Интерес наших ученых к проблеме воздействия музыки на организм человека проявился в ряде исследований, проводимых: В.М.Бехтеревым, С.С.Корсаковым, И.М. Догилем, И.М.Сеченовым, И.Р. Тархановым, Г.П.Шипулиным и др. Исследования выявили благотворное влияние музыки на различные системы организма человека: сердечно-сосудистую, дыхательную, двигательную, нервную, нормализацию мозгового кровообращения. Очень важными были выводы о том, что положительные эмоции, полученные от общения с искусством, музыкой оказывают лечебное воздействие на психоэмоциональное напряжение, мобилизуют резервные силы, стимулируют творчество.

В наше время в мире наблюдается возрождение науки воздействия музыки на организм человека -  музыкотерапии. Так с 2003 года в Москве  ФГУ Российский Hаучный Центр восстановительной медицины и курортологии Минздравсоцразвития  под руководством С.В. Шушарджана готовит профессиональных специалистов в области музыкотерапии. В  Санкт-Петербурге в Научно-исследовательском институте традиционной музыкальной терапии, основанной  Рушелем  Блаво, проводятся  обучающие семинары, записываются  диски с исцеляющей музыкой  универсального диапазона. Таким образом, используя музыкотерапию, лечат многие заболевания и психические расстройства.

Ученые, медики и психологи выявили воздействие различной музыки на организм. Так называемая «коммерческая музыка»-попса, хип–хоп, рок, тяжелый рок пишется в низких частотах. Исследования показали, что звуки низкой частоты оказывают по большей части негативное воздействие на человека. Они вызывают упадок сил и депрессию или воспринимаются как угрожающие, например, гром или грохот землетрясения, непрерывный шум, тяжелый рок.

Внимание! Родители! Рок-музыка замедляет рост растений, после рок- концерта побывавшие на нем слушатели реагируют на природные раздражители в 3–5 раз хуже, чем обычно. Прослушивание рок-музыки вызывает выделение так называемых  стресс-гормонов, которые стирают значительную часть хранившейся информации в мозгу. Повторяющийся ритм и низкочастотные колебания бас-гитары сильно влияют на состояние спинномозговой жидкости, и как следствие, на функционирование желез, регулирующих секреты гормонов; существенно изменяется уровень инсулина в крови; основные показатели контроля нравственного торможения опускаются ниже порога терпимости или целиком нейтрализуются.

 Под влиянием чрезмерно громкой, ритмичной музыки толпа часто становится агрессивной. Однако в агрессивной среде эта музыка привычна для организма, и считается нормой для него. Вообще, в нашей обычной повседневной  городской жизни с ее суетой, шумом, стрессами  и при отрицательных эмоциях мы пребываем в диапазоне бета-волн (14-20 герц).
 Более высокие звуки – энергичные, четкого ритма, умеренного темпа влияют на нас благотворно, повышая уровень энергии, как физической, так и психической, вызывают радость, светлое настроение. Именно здесь и вступают в игру гармонические обертоны. Обертоны - это тонкие, едва уловимые призвуки высокой частоты, сопутствующие всем окружающим нас звукам. Только гармонические обертоны способны вселять в нас бодрость и заряжать нас энергией. Такую музыку полезно слушать по утрам, заряжаясь бодростью и оптимизмом на весь день.
     При прослушивании классической, народной, церковной музыки, звуков природы  мы  успокаиваемся, расслабляемся, насыщаемся положительной энергией и эмоциями, гармонией. Ведь чем меньше звуковая  волна, тем мы более расслаблены. Для классической музыки  характерен ритм тела, равный 60 ударам в минуту, что приводит нас в состояние альфа-диапазона (8-13герц). Это состояние  покоя и возвышенных ощущений. Такую музыку полезно слушать после трудового дня, при усталости и упадке сил.

 Когда мы спим, медитируем и творим (состояние вдохновения), мы пребываем в состоянии тета-частот (4-7 герц). При глубокой медитации и бессознательном состоянии вырабатываются дельта-волны (0,5-3герц).

В настоящее время музыкотерапию используют для лечения многих заболеваний, используют в психотерапии, сельском хозяйстве, торговле.

Замечено, что в процессе занятий музыкой, пением у учащихся с умственной отсталостью активизируется мышление, формируется целенаправленная деятельность, устойчивость внимания, слушание музыки, музыкально-ритмические занятия более эффективно влияют на развитие речевой функции, слухового внимания, моторики у детей с нарушением слуха. Применяя музыкальное искусства в различных его сочетаниях (с движениями, с театрализованной деятельностью) по отношению к ребенку с проблемами в развитии, ученые и педагоги заметили, что оно выступает источником позитивных переживаний ребенка, рождает новые творческие потребности и способы их удовлетворения, обеспечивает формирование музыкальной культуры и исправляет отклонения в познавательной, эмоционально-волевой и личностной сферах, создает условия для социальной адаптации.

 

Самой сильной по силе воздействия ученые считают музыку И.С.Баха, на втором месте по воздействию музыка В.А.Моцарта и Бетховена.

Музыка Баха и Генделя, написанная в стиле барокко, обладает расслабляющим эффектом, помогает улучшить запоминание, память, помогает при изучении иностранных языков и стихов.

Феномен музыки Моцарта объясняют тем, что вибрации его произведений  совпадают с вибрациями здоровых нейронов клеток.

Так, в Голландии увеличивают надои молока, используя музыку Моцарта. Тесто поднимается в несколько раз быстрее и становится лучше, пышнее и вкуснее от музыки Моцарта. Используя музыку  Моцарта при подготовке к экзаменам, студенты быстрее и успешнее усваивают и запоминают  учебный материал и проходят тесты. Музыка Моцарта и Чайковского способствует лечению болезней Паркинсона и Альцгеймера.

Очень полезна так называемая музыка природы. Звуки моря, шум дождя, голоса дельфинов успокаивают, умиротворяют, звуки леса снижают кровяное давление, нормализуют работу сердца, пение птиц помогает собраться с мыслями, вызывает прилив положительных эмоций.

Ученые выявили, что пение птиц способствует росту и развитию растений. Во Флориде, например, орошают апельсиновые рощи, используя музыку, воспроизводящую пение птиц. Такие апельсины не только слаще, но и витамина С в них на 121% больше обычных.

В Индии стимулируют рисовые плантации с помощью традиционной индийской музыки. Продуктивность урожаев выросла на 25-67%.

В Германии такая музыка является лечебной и продается только в аптеках. В Китае разработаны диски под названиями «Печень», «Сердце», « Кишечник», «Желудок»  и др., где подобрана музыка, благотворно влияющая на эти органы.

В Канаде струнные оркестры играют на городских площадях для снижения количества аварий. Замечено, что, прослушивая  классическую музыку в автомобиле, водитель в 15 раз снижает риск аварийных ситуаций, а прослушивание народной и классической музыки в маршрутках приводит к улучшению микроклимата в салоне, резкому снижению агрессии и раздражительности пассажиров.

Терапевтический эффект при поглаживании кошки достигается  благодаря урчанию домашней любимцы, вибрации которой благотворно действуют на наш организм.

Колокольные вибрации также обладают мощной целительной силой. В средние века люди спасали себя от эпидемии чумы, звоня в церковные колокола. Звуки колокола создают вибрации свыше 25 кГц, повышают иммунитет. Средний спектр колокольных звуков (100-20 кГц) увеличивает капиллярный  кровоток и лимфоток, а низкие звуки колокола (40-100 кГц)  успокаивают психику. Это действует на всех людей, независимо от их веры.

Молитвы, обращения к Богу, также  вызывают определенный эффект. Большинство молитв направлено на оздоровление организма, способствуют очищению и излечению.

Феномен намоленных икон. Он состоит в том, что частое произношение «шифрованных» текстов (молитв) перед одним и тем же образом позволяет записать на поверхности иконы определенную информацию. Такая икона создает вокруг себя  волновую  ауру определенной частоты, которая  самостоятельно воздействует на человека. Поэтому совершенно реально просить помощи у образа, лика. Имейте свои собственные образы и лики, обращайтесь к ним с любовью и благодарностью, и они будут служить вам источником высоких вибраций и исцеления.

Ученые, врачи выявили влияние классической музыки на состояние нашего здоровья:

 

Снимает боль, эмоциональное напряжение:

·    Полонез Огинского»Прощание с Родиной»

·    Ф.Лист «Венгерская рапсодия-1»

·    Бетховен «Фиделио»

·    Хачатурян Сюита «Маскарад»

·    Дворжак «Юморески»

·    Д.Гершвин «Американец в Париже»

 

Снимает неврозы, раздражительность, разочарование, поднимает над повседневностью в высшие сферы:

·    Гайдн. «Симфония»

·    Бетховен «Лунная соната», «Симфония ля-минор»

·    Бах «Итальянский концерт», «Кантата №2»

·    Музыка Генделя

 

Успокаивает, уменьшает тревогу и неуверенность:

·     Шуберт «Аве Мария»

·     Шопен. Мазурки и прелюдии

·     Брамс «Колыбельная»

·     Штраус. Вальсы

·     Дебюсси «Свет луны»

·     Бетховен «Симфония №6, часть 2», «Ноктюрн соль-минор»

 

Уменьшает наркотическую зависимость от алкоголизма и никотина:

·    Шуберт. «Аве Мария»

·    Бетховен «Лунная соната»

·    Свиридов «Метель»

·    Сен-Санс «Лебедь»

 

Восстанавливает кровяное давление, сердечную деятельность, снимает напряженность в отношениях с другими людьми:

·    Шопен « Ноктюрн ре-минор»

·    Мендельсон «Свадебный марш»

·    Бах «Кантата 21», «Концерт ре-минор для скрипки»

·    Барток «Соната для фортепиано», «Квартет 5»

·    Брукнер «Месса ля-минор»

 

Бессонницу лечат:

·    Григ. Сюита «Пер Гюнт»

·    Сибелиус. «Грустный вальс»

·    Шуман. «Грезы»

·    Чайковский. Пьесы

 

Гастрит не любит:

·    Бетховен. «Соната №7»

 

Уменьшает суставные боли:

·    Музыка Моцарта

 

Эпилепсия не любит:

·    Музыка Моцарта

 

Улучшает зрение:

·    Музыка Моцарта

 

Рост умственных способностей у детей:

·    Музыка Моцарта

 

Стимулирует умственную деятельность:

·    Музыка Бетховена

·    Музыка Штрауса

 

Синдром хронической усталости лечит:

·    Григ. «Утро» из «Пер Гюнта»

·    Мусоргский  «Рассвет над Москвой-рекой» (из оперы «Хованщина»)

·    Романс «Вечерний звон»

 

Ускоряет рост растений:

·    Музыка Россини

·    Скрипичные сонаты Баха

 

Для поднятия жизненного тонуса, улучшения самочувствия, настроения, активности, творческой энергии:

·    П.Чайковский «Шестая симфония,часть№3»

·    Шопен «Прелюдия 1,опус 28»

·    Ф.Лист.»Венгерская рапсодия -2»

·    Бетховен «Увертюра Эдмонд»

·    Демис Руссос, Сара Брайтман, Э. Хампердинк, А. Пахмутова «Беловежская пуща»

 

Гармоничные мелодии, звуки в буквальном смысле слова перезаряжают наши внутренние аккумуляторы жизненной энергии. Для этого достаточно просто слушать игру на определенных музыкальных инструментах. А можно воспользоваться и самым простым и близким нам инструментом — нашим собственным голосом! Вот результаты исследований воздействия музыкальных инструментов на организм человека:

·        Скрипка – лечит душу, помогает самопознанию, вызывает сострадание, очень благотворно действует на меланхоликов,

·        Орган – приводит ум в порядок, гармонизирует  энергопоток позвоночника, это- проводник между космосом и землей

·        Пианино – воздействует на почки, мочевой пузырь, очищает щитовидную железу

·        Барабан – восстанавливает ритм сердца, стимулирует кровеносную систему

·        Флейта – очищает бронхолегочную систему, лечит несчастную любовь, снимает раздраженность и озлобленность

·        Баян, аккордеон – активизирует работу брюшной полости

·        Арфа и струнные инструменты  гармонизируют работу сердца, лечат истерию, кровяное давление

·        Саксофон – активизирует сексуальную энергию, половую систему

·        Кларнет, флейта-пикколо – подавляет уныние, улучшает кровообращение

·        Контрабас, виолончель, гитара – воздействуют на сердце и тонкую кишку, лечат почки

·        Цимбала  – уравновешивает печень

·        Балалайка – лечит органы пищеварения

·        Труба  – лечит радикулит

 

Музыка, как отмечали древние, связана  и с зодиакальными знаками. Семь белых клавиш и пять  черных представляют собой зодиак в миниатюре.

 

Знак зодиака

Нота

Тональность

Овен

до

До-мажор

Телец

До-диез, ре-бемоль

До-диез-мажор

Близнецы

ре

Ре-мажор

Рак

Ми-бемоль, ре-диез

Ми-бемоль-мажор

Лев

ми

Ми-мажор

Дева

фа

Фа-мажор

Весы

Фа-диез, соль-бемоль

Фа-диез-мажор, соль-бемоль-мажор

Скорпион

соль

Соль-мажор

Стрелец

Соль-диез, ля-бемоль-мажор

Соль-диез-мажор  ля-бемоль-мажор

Козерог

ля

Ля-мажор

Водолей

Ля-диез, си-бемоль

Ля-диез-мажор, си-бемоль-мажор

Рыбы

си

Си-мажор

 

 

Эти данные позволяют оценить воздействие отдельных нот на конкретного человека и  в зависимости от даты его рождения построить процесс исцеления. Ведь когда человек болен, в мелодии его человеческого тела закладываются фальшивые нотки. С помощью музыкотерапии можно откорректировать эти изменения. Например, если вы – Близнец, то вам рекомендуется слушать музыку в тональности ре-мажор. Слабые органы Близнеца – легкие и парный орган - толстый кишечник. Значит, предпочтительны звуки флейты и аккордеона, баяна. Можно пропевать ноту «РЕ», направляя вибрацию или энергию желтого цвета (цвет Близнецов) в больной орган. Если вы Лев, слушайте музыку в тональности ми-мажор, предпочтения отдавая  арфе, контрабасу и гитаре, т.к. слабые органы Льва - сердце и парный орган - тонкий кишечник. Пропевайте ноту «МИ», направляя   золотисто-рыжий или темно-оранжевый  цвет (Лев – знак стихии огня) в больные органы.

На наш организм воздействует не только музыка, но и пение. Человеческие голоса являются мощным инструментом, который уравновешивает энергетику не только тела,. но и дома. Песнопения  проникают в застойную энергию дома и улучшают ее. Поэтому позаботьтесь, чтобы  у вас в доме всегда была гармоничная обстановка, звучала приятная музыка, смех и царило хорошее настроение.

В книге Д. Годдмэна  «Целительные звуки» говорится о лечебном воздействии голоса и звуков на организм человека, с помощью которых можно добиться резонанса в любой части тела и изменения в сознании.

Американский врач-онколог  Гейнор помогает исцеляться раковым больным, прописывая им пропевание  гласных звуков. Это создает позитивную энергию вокруг больного, активизирует чакры .

Предлагаем  вам методику пропевания звуков. Эта методика действует тонизирующее, повышает бодрость и настроение. Можно использовать ее по утрам, в середине дня для поднятия тонуса, при утомлении и упадке сил. Продолжительность  зарядки сначала 10 минут, по мере тренировки 5 мин.

 

1.Настройка мочеполовой системы (почки, мочевой пузырь, простата, матка) Пропеваем длинный звук «УУУУ» представляя красный цвет и направляя его в соответствующие органы. Можно положить руки на почки, низ живота. Желательно пропевать на одной ноте в нужной вам тональности.

 

2.Пропеваем «ОООО», оживляя поджелудочную железу

 

3.Пропеваем «АААА», воздействуя на желчный пузырь.

 

4. Повторяем еще раз звуки с добавлением  звука «Х»:

УХ, УХ, ОХ, ОХ, АХ, АХ. Это стимулирует выброс негативной энергии и токсинов из органов.

 

5. Стимулируем левую сторону кишечника, улучшаем кровоснабжение, произнося звук «СССС», массируя по часовой стрелке левую сторону кишечника.

 

6.Лечим селезенку. Ей нравится массаж диафрагмой. Кладем руку на левое подреберье и произносим  «ГХУ», «ГХУ», «ГХУ» на резком выдохе.

 

7. Настройка  печени. Кладем руку на ее левую долю и произносим «ШШШШ», одновременно передвигая руку вправо, чтобы охватить всю печень.

 

8. Пропеваем для замыкания круга «СССС», массируя правую сторону кишечника.

 

9. Кладем руку на верх живота, массируем тонкий кишечник по часовой стрелке, пропевая «ИИИИ».

 

10. Для стимуляции  деятельности сердца также пропеваем «ИИИИ», т.к.  сердце и тонкий кишечник взаимосвязаны, Руку кладем на область сердца и энергию направляем  туда же.

 

11. Легкие настраиваем с помощью звуков «СССС», т.к. толстый кишечник  и легкие взаимосвязаны.

 

12. Голова. Все органы в области головы (глаза, уши, нос, горло) рассматриваем как единое целое. Протягиваем протяжно «ММММ».

 

13. Голова и позвоночник рассматриваются как одна система. Поэтому гармонизируем позвоночник пропеванием «ММММ». Благотворно будет  и пропевание «НННН».

 

В заключение хочется  отметить, что музыка – самое безопасное профилактическое средство. Она не вызывает побочных явлений и негативных последствий. Она показана всем без исключения. Это то средство, которое доступно каждому и никогда не принесет вреда.. В человеке заложено стремление к прекрасному, духовному. К тому, что могло бы подпитать, поддержать и дать вдохновение. Музыка позволяет услышать самого себя, обрести гармонию с природой, окружающей жизнью.  Поэтому так необходимо каждому из нас  познавать подлинную музыкальную культуру.

 

Известные музыканты, педагоги, общественные деятели всегда отмечали, что обучение искусству невозможно без связи с вопросами духовной культуры человека, при этом выделяли особую роль музыки. Д.Д. Шостакович отмечал, что никакие слова не могут оказывать на душу слушателя такого воздействия, которое производит музыка. Музыка является частью воспитания подрастающего поколения, ведь не зря Платон утверждал, что в основе здорового общества должны лежать музыка и гимнастика. Высказывание Б В. Асафьева о том, что музыка – это ”искусство, и наука, и язык, и игра”, говорит о многогранности музыкального искусства. Подлинное изучение музыки, по мысли А.В.Луначарского, возможно лишь при совместных усилиях специалистов таких наук, как физиология, психология и социология.

 

 

 

Литература:

1 .Сайт. Украинская школа Фен-Шуй.

2. О.Слабода. Исцеление через магию звуков.

3 .Б.Д. Аранович.   Целительная сила музыки.

4.Х.И.Хан. Мистицизм звука.

5. Д. Кэмпбэл. Статьи о целительной силе музыки.

6. С. Шушарджан. Здоровье по нотам.

7. С.Шушарджан. Музыкотерапия. История и перспективы.

8. Мантек Чиа. Шесть исцеляющих звуков.

 


Volhv | Открыть | Комментариев 3

РОДИНА


У самому серці долини, серед полів, луків і лі­сів, у двоповерховому будиночку мешкала щас­лива родина. Складалася з трьох осіб: матусі, та­туся й шестирічного синочка.

 

Долиною протікав веселий і бурхливий стру­мок.

 

Будиночок стояв віддалік села, і тому в неділю родина сідала в маленький автомобіль та їхала на Службу Божу в парохіяльну церкву.

 

Увечері перед сном усі разом молилися. Один із Господніх ангелів щовечора забирав молитви й відносив їх на Небо.

 

Якось восени багато днів поспіль падав дощ. Струмок наповнився каламутною водою. Вода почала заливати долину.

 

Татусь розбудив матусю й синочка. Були пе­релякані, бо вода заливала перший поверх буди­ночка. І далі прибувала. Щораз темніша й щораз швидше.

 

«Підемо на дах!» - сказав татусь. Узяв синоч­ка й зійшов на горище, а звідти - на дах. Матуся пішла за ними.

 

На даху почувалися, як пасажири затонулого корабля на острівці, який ставав дедалі меншим.

 

Вода невпинно піднімалась і дійшла вже до колін татуся.

 

Татусь, стоячи на даху, обійняв дружину і ска­зав: «Стань на моїх плечах і постав синочка на свої плечі. Не бійся. Що б не сталося, я вас не покину!»

 

Матуся поцілувала синочка і сказала: «Стань на моїх плечах і не бійся. Що б не сталося, не по­кину тебе!»

 

Вода далі піднімалася. Затопила татуся і його плечі, на яких стояла матуся. Потім затопила ма­тусю, яка тримала синочка. Татусь тримав мату­сю, а вода далі піднімалась. Дійшла до рота дити­ни ... її очей... чола...

 

Господній ангел, який прилетів, щоби забрати вечірні молитви, побачив лише пасмо світлого волоссячка в каламутній воді.

 

Схопив це пасмо й потягнув...З'явився хлоп­чик, далі - його матуся, а за нею - татусь. Усі міцно трималися разом.

 

Ангел злетів з ними й поклав той людський ланцюг на найвищому пагорбі, куди вода не до­ходила. Татусь, матуся й синочок лягли на траву та почали обіймати одне одного, радіючи.

 

Замість молитов того вечора ангел відніс на Небо їхню любов. Усі небесні сили раділи цьому.

 

«Що б не трапилось, Я тебе не покину!» - каже Бог у Святому Письмі.

Бруно Ферреро. Квіти просто квітнуть. - Свічадо, 2008

P.S: Скільки зараз покладено на те,  щоб розвалити інститут Родини і суспільстві...


Volhv | Открыть | Комментариев 1

10 кроків до самостійності


Твоя дитина несе чашку з водою, розхлюпуючи все на підлогу, а ти завбачливо перехоплюєш її на ходу. Дозволь дитині донести ношу до місця призначення і тим самим повірити в себе.

Цитата:

 

 

Педагоги стверджують, що сучасні діти набагато самостійніші, ніж їхні однолітки 10 років тому. Лише 20% мають проблеми з проявом самостійності (у 1998 таких дітей було 35%).

 

Психологи стверджують: якщо доросла людина не наважується, наприклад, одружитися, сподіваючись, що хтось підкаже їй правильний вибір, то можливо, що в дитинстві вона небезпідставно сподівалася, що дорослі допоможуть їй зашнуровувати черевики. У людському суспільстві встановилися «усереднені» норми прояву самостійності. Так, кожна дитина – індивідуальність, зважаючи хоча б на наявність різних типів темпераменту. Але навіть дитина з меланхолійною вдачею до певного віку повинна навчитися самостійно їсти, одягатися тощо. Перевір свою дитину щодо розвитку самостійності.

КРОК 1. Добрий почин – половина діла

Дехто вважає, що привчати дитину до самостійності слід мало не з пелюшок. Але більшість фахівців дотримуються думки, що це доречніше, коли маля починає ходити. Саме тоді дитяча психіка немов дозріває до усвідомлених вчинків. Ця усвідомленість поки що в зародковому стані, тому самостійність слід прищеплювати «по краплині». Нервів піде багато, тож маєш бути терплячою. Набагато легше самій витерти із сорочечки кашу, аніж спостерігати, як дитя розмазує її ще більше. Але як навчити по-іншому?

КРОК 2. Поки я тебе бачу!

Спочатку самостійні дії дитини вимагають постійного контролю. В альпінізмі є поняття «сванська страховка», або ж настанова: «Іди, поки я тебе бачу». Те саме можна застосувати і в цьому випадку. Доведеться сто разів вкласти дитині в руку ложку, перш ніж вона навчиться правильно її тримати, і тисячу разів проконтролювати її дії. До речі, фахівці вважають, що користуватися ложкою слід привчати малюка вже у віці півтора-два роки, а виделкою пізніше – в три.

КРОК 3. Від простого – до складного

Вчитися самостійно одягатися дитина буде довго – адже одяг є різний. Є те, що можна «натягнути» (спідничка, светрик) або надіти (шапка), інші речі мають застібки. Справлятися з одягом дитину треба заохочувати з півторарічного віку.

КРОК 4. Прибери свою планету!

«Прокинувся – прибери свою планету». Ці слова Маленького Принца з казки Екзюпері діти мають засвоїти якомога раніше. Прибирати можуть уже дворічні малята. Дитині цілком до снаги скласти до коробки іграшки. З часом «поле дії» розширюватиметься.

Цитата:

Педагоги стверджують, що сучасні діти набагато самостійніші, ніж їхні однолітки 10 років тому. Лише 20% мають проблеми з проявом самостійності (у 1998 таких дітей було 35%).

 

КРОК 5. Допоможи!

У три-чотири роки дітей уже треба орієнтувати на допомогу іншим. Наприклад:«Нумо, я вимию цю тарілку, а ти її витреш».Результатами обов’язково треба комусь похвалитися: «Як чисто ми прибрали з Тетянкою!», «Це Павлик витер посуд!»

КРОК 6. Сам удома

Дехто з дітей погоджується якийсь час залишатися на самоті з 5-6 років, інших і в початкових класах на це не вмовиш. Уводити свою відсутність треба «дозовано», з 10-15 хвилин. Але треба впевнитися, що дитина засвоїла правила безпеки. Якщо вона щось уміє робити, не обов’язково це робити, коли дорослі відсутні. Наприклад, вмикати кухонну плиту або відчиняти вхідні двері.

КРОК 7. Я і ми

Коли дитина підростає, в її світі з’являються інші люди: діти в дитячому садку, вихователі, знайомі. І всі вони ставляться до неї не так, як вона звикла. Завдання батьків – навчити дитину взаємодіяти з оточенням. Учити доброзичливості, вміння залагоджувати конфліктні ситуації, а також, у разі потреби, як захистити себе.

КРОК 8. Тільки довіра

Світ дитини 5-6 років територіально вже не обмежується квартирою, двором, дитсадком. Є ще й вулиця, магазини тощо.

Коли Віталику було шість років, мама вперше відпустила його самого до магазину – по морозиво. Магазин був близенько – за рогом. Віталик бував там не раз, із мамою або татом. Він добре знав, як туди зайти, де розташований відділ, у якому продають морозиво, що сказати продавцеві. Тому перший похід по морозиво минувся без якихось ексцесів. Наступного разу мама відправила Віталика по хліб. Сказала, що впевнена у ньому, адже він так добре справився минулого разу. А треба було купити батон і половинку чорного хліба, та ще й не забути забрати здачу! Через півроку мама вже не мала потреби йти до магазину, навіть якщо необхідно було купити кілька продуктів: цукор, молоко тощо. Хлопчикові дуже подобається, що йому довіряють – значить, він уже виріс!

КРОК 9. Пізнай світ!

Пізнавальна самостійність – цінна навичка. Важко доводиться батькам, чия дитина звикла робити уроки під контролем дорослих. Батьки мають не тільки пояснювати необхідність здобувати знання, зважаючи на отримання хороших оцінок, а й те, що такий цікавий навколишній світ можна пізнати лише за допомогою набутих знань.

КРОК 10. Вирішуй!

П’ять-шість років – саме той вік, коли починає зароджуватися й міцніти психологічна самостійність. Допомога батьків тут незамінна. Привчати дитину до правильних самостійних рішень – тяжка праця!
До речі, фахівці вважають, що формування психологічної самостійності не закінчується ніколи. Людина вчиться приймати правильні рішення все життя.

За матеріалами журналу «Вона» 


Volhv | Открыть | Комментариев 1

Настроение : :-)

Зберегти вогонь...


Несли сьогодні з малечою Страстну свічку  від церкви до дому...

Як вона переживала, щоб вогник не згас... Донесла, - молодчинка!

Отак, подумалось, і ми: - отримуємо від Бога при народженні свій Вогник у Лампадку серця...

І як важко буває його пронести по життю, особливо сьогодні.

Пронесни так щоб Вогник не згас, щоб було чим поділитись і когось загріти, щоб не було в ньому кіптяви, щоб  світити...


Volhv | Открыть

Запрошуємо на Пасхальні святкування


Гаївки на Софіївській площі

"Пасхальна радість біля Софії". Під такою назвою пройдуть Великодні гаївки на Софіївській площі у Києві в день Воскресіння Христового (19 квітня) о 16.00. Запрошуємо всіх пригадати давні українські традиції святкування Пасхи Христової.

У гаївках візьмуть участь парохіяльні хори, катехитичні школи, молодіжні організації.


Пасхальні святкування у Світлий понеділок

20  квітня, Музей народного побуту і архітектури в Пирогово, під Києвом

В програмі: з 10.00 богослужіння в храмах арх.Михаїла (УПЦ КП) та Свято-Покровському храмі  (УГКЦ), після 12.00 біля Свято-Покровського храму  великодні піснеспіви, народні забави,  гаївки-веснянки, творчий вернісаж 

Volhv | Открыть | Комментариев 1

УЛЬТРАЗВУК БЕЗ МАСКИ


Виявляється, що ультразвук, який вважався відносно нешкідливим, може... пошкоджувати генетичний апарат. До такого невтішного висновку прийшли московські дослідники під керівництвом старшого наукового співробітника Відділу теоретичних проблем Російської академії наук Петра Петровича Горяєва: http://bibliotekar.ru/kkUltrazvuk.htm

Недаремно мудрі люди радять якнайменше ним користуватись, особливо вагітним...


Volhv | Открыть | Комментариев 1

Доки є заплакані діти...


      В одній спільноті, яка дуже старан­но виконувала всі приписи закону, було оголоше­но, що в урочисту суботню ніч прийде Месія. Мав розпочати Свою місію саме у їхній спільноті.

Зібралися всі.
Жінки приготували вечерю, дотримуючись усіх традицій і правил, чоловіки довго готували музичний супровід, спів і танці. Знали, що тієї ночі нарешті прийде Месія. Урочистість розпо­чалася...
Опівніч: незабаром Його побачать!
Перша година ночі: Його прихід вже набли­жався.
Друга година: серця билися щораз сильніше.
Третя година: втома почала даватися взнаки.
Четверта година: дехто почав втрачати надію.
П'ята година: всі позіхали й дрімали. Месія не йшов...
У полудень Месія нарешті постукав у двері. Заходячи, лагідно мовив: «Пробачте Мені, але я зустрів заплакану дитину і затримався, щоб її втішити».
Доки є заплакані діти, Месія не прийде.


Volhv | Открыть | Комментариев 1

Діти вчаться того, що пізнали через досвід


Дитина, яку критикують, вчиться засуджувати.
Дитина у ворожому довкіллі вчиться агресії.
Дитина, що живе у страху, вчиться боятись.
Дитина, яку постій ножаліють, вчиться жаліти себе.
Дитина, яку висміюють, вчиться боязливості.
Дитина, оточена заздрістю, вчиться бути заздрісною.
Дитина, яку соромлять, вчиться відчувати постійну провину.
Дитина, яку заохочують, вчиться вірити в себе.
Дитина, оточена толерантністю, вчиться бути терплячою.
Дитина, яку хвалять, вчиться вдячності.
Дитина, яку сприймають прихильно, вчиться кохати.
Дитина, яку підтримують, вчиться любити себе.
Дитина, яку гідно оцінюють, вчиться, що добре мати мету.
Дитина, що живе серед тих, хто вміє ділитися, вчиться щед­рості.
Дитина в чесному довкіллі вчиться правди і справедливості.
Дитина, що живе з почуттям безпеки, вчиться довіряти.
Дитина, оточена приязним ставленням, вчиться радості життя.
Якщо Ви живете у спокої, то й Ваша дитина житиме зі спо­коєм у душі.
Тож у якому довкіллі живе Ваша дитина?
Дороті Лов НолтVolhv | Открыть | Комментариев 2

Мудрі Люди говорять: в кожній дитині є Чаша...


Мудрі Люди говорять: в кожній дитині є Чаша...
Ось що про це казав Шалво Амонашвілі у своєму творі :
"СПЕШИТЕ, ДЕТИ, БУДЕМ УЧИТЬСЯ ЛЕТАТЬ!"
Говорят мудрецы: в ребенка есть Чаша.
В ней хранится память, с которой он приходит.
Ребенок имеет предназначение – это хранится в Чаше.
Имеет путь к предназначению – знание об этом в Чаше.
Имеет мысли свои, мечты свои – об этом тоже в Чаше.
Ему даны знания о Высшем – они в Чаше.
В нем Вера и Надежда – хранятся в Чаше.
В нем преданность, служение и совесть – в Чаше.
Истоки расширенного сознания – в Чаше.
Знание об Истине – в Чаше.
Несметные сокровища уложены в Чаше.
Чаша – хранилище беспредельности и Бессмертия.
Чаша не есть память, которая в извилинах мозга, она есть суть духа, ядро духа.
В Чаше кристаллизуются лучшие накопления жизни, как ступеньки восхождения.
«В Чаше лежит крылатый ребенок», – напоминает древняя мудрость.
Ребенок рождается с Чашей, и он знает о ней.
Но жизнь на земле, развитие мозга стремятся перекрыть Чашу – и со временем этого достигают. Сознание ребенка отрывается от Высшего источника памяти, от своей Чаши. Рвется серебряная нить, связующая ребенка с Космосом.
Крылатый ребенок забывает о своих крыльях.
Но мудрый учитель знает путь доступа к Чаше: пробуждение духа, зарождение духовности.

 

* * *
 
– Дети, дети, куда вы нас тащите?
– К Свету!
– А где он?
– Мы вам дорогу покажем!
– Это далеко? Может быть, не надо?
– Следуйте за нами, надо спешить, пока не наступила тьма!
 

Volhv | Открыть | Комментариев 3

Ми не обираємо Батьківщину, але можемо обрати як прожити своє життя.


Кожна людина - це цілий всесвіт.
У ньому закладено дух предків і мудрість рідної землі.
Треба лише прислухатись... Відкрити себе... Відчути серцем... Вдихнути на повні груди...
Зрозуміти, що ти потрібен саме тут.

Потрібен своїй країні, в якій ти народився.
Ми не обираємо Батьківщину.
Ми просто народжуємося і помираємо, а те що відбувається між цими подіями, називається життям.

І тільки ми можемо обрати, як його прожити.
Жалітися на долю і зневажати свою країну,
чи пройти крізь життя з почуттям гідності за себе і свою вітчизну.

Знайшов тут - сподобалось...


Volhv | Открыть | Комментариев 4

Постанови


Один хлопець, нахилившись над столом, записував свої постанови. Його мати у той час прасувала білизну.

”Коли побачу когось, хто потопає, — писав хлопчина, — то відразу кинуся у воду, аби допомогти йому. Якщо загориться дім, виноситиму з вогню дітей. Коли трапиться землетрус, без жодного страху піду серед будинків, що валяться додолу, рятувати людей. А потім усе своє життя присвячу бідним цілого світу”.

 
 
 
За якийсь час він почув голос мами:
— Синку, будь такий добрий, спустися до крамнички і купи хліба.
— Мамо, хіба ти не бачиш, що надворі дощ? — з докором поспитав син.
 
Скільки уже було таких ”хотів би” у нашому духовному житті...
 
Одна дванадцятилітня дівчинка записала якось у своєму щоденнику: ”Ми є людьми майбутнього, отож повинні поліпшувати ситуацію. Найгірше — це нічого не робити і дивитися, як той бідний світ розпадається на друзки. Кричимо: ”Хай живе мир!” — і ведемо війну. Повторюємо: ”Геть наркотики!” — і ще більше торгуємо ними. Проголошуємо: ”Ні — тероризму!” — і вбиваємо невинних. Хіба ж неможливо припинити усе це?
 
Хочу тобі сказати: якщо тебе справді засмучує ненависть у світі, не плач і не втрачай надії, а зроби щось, хай навіть маленьке!”
 
Зроби щось, хай навіть маленьке.

Volhv | Открыть | Комментариев 3

ТЕ, ЩО...


            Те, що нам казали, коли ми були дітьми:

 Не біжи; йди поволі; швидко; їж усе; мий руки; чисти зуби; мовчи; говори; перепроси; привітайся; ходи сюди; відчепись від мене; йди бавитися; не перешкоджай; не біжи; вважай, бо впадеш; тим гірше для тебе; ти не вмієш; ти замалий; я сам зроблю; ти вже великий; йди спати; вставай, вже пізно; я маю роботу; бався сам; одягнися; не стій на сонці; йди на сонце; не розмовляй з повним ротом...
 
Те, що ми хотіли б почути:
 
Люблю тебе; ти гарний; я щасливий, що тебе маю; поговорімо про тебе; як почуваєшся? боїшся? чому не хочеш? ти – дуже милий; приємний; розкажи, що ти відчував; ти – щасливий? мені приємно, коли ти смієшся; плач, якщо хочеш; кажи те, що хочеш; чому страждаєш? що тобі не подобається? довіряю тобі; мені приємно з тобою; хочу розмовляти з тобою; мені приємно слухати тебе; ти мені подобаєшся такий, який ти є; гарно бути разом; скажи, якщо я помилився...
 
Навколо тебе є багато людей, що чекають на слова, які хотіли почути ще в дитинстві.
 
Нервово смикаючи ручку своєї торбинки, одна пані сказала:
”Знаю, що мій чоловік вміє бути ніжним і сердечним. Він завжди є таким з нашим псом”.

Volhv | Открыть | Комментариев 2

ЯКБИ Я НАРОДИЛАСЯ ВДРУГЕ


Хтось запитав мене кілька днів тому: якби я могла народитися вдруге, чи захотіла б прожити життя наново? Довго не роздумуючи, я відповіла ”ні”. Та згодом трішки замислилась і...

Маючи змогу наново прожити своє життя, я менше говорила б, натомість більше б слухала. Не боялася б запросити до себе на вечерю друзів тільки через те, що на килимі є кілька плям, а оббивка дивану трохи вицвіла.
 
Я б смакувала крихкі булочки в елегантному салоні і вже зовсім не турбувалася б через сажу, коли горить коминок.
 
Обов’язково знайшла б час, аби послухати спогади дідуся, який розповідає про роки своєї молодості. Влітку не вимагала би, щоб позачиняли всі вікна в машині, бо я щойно зробила собі завивку.
 
Я не допустила б, аби свічка у формі ружі так і розплавилась, забута у комірчині, а часто б її запалювала, доки вона б не догоріла до кінця.
 
Я б лягла собі на луку і перекочувалася б разом з дітьми, зовсім не хвилюючись, що забрудню сукенку.
 
Набагато менше плакала б і сміялася, дивлячись телевізор, а частіше — спостерігаючи життя.
 
Більшою мірою ділила б відповідальність зі своїм чоловіком.
 
Почуваючись погано, лягла б у ліжко, замість бігти з гарячкою на роботу, наче без мене там світ завалиться.
 
Замість дев’ять місяців поспіль нетерпляче чекати, коли ж нарешті закінчиться моя вагітність, полюбила б кожну її мить, усвідомлюючи, що ця дивовижна дія, яка відбувається у мені, є єдиною можливістю співпрацювати з Богом у здійсненні чуда.
 
Синові, який прибіг поцілувати мене, не сказала б: ”Досить, досить, іди митися, бо вечеря вже готова”.
 
Частіше казала б ”Я люблю тебе”, натомість рідше ”Мені прикро”... Та передусім, якби я могла розпочати все спочатку, то цінувала б кожну хвилину... споглядала б її так довго, доки не побачила б, якою вона є насправді... жила б нею... і ніколи б її не віддаляла.
(Ерма Бомбек)
 
Кожна мить, що нею обдаровує тебе Бог, є величезним скарбом. Не викидай його. Не бігай невпинно у пошуках непевного завтра. ”Живи найліпше як можеш, мисли найліпше як умієш, дій найліпше як потрафиш нині. Нинішній день скоро стане завтрашнім, а завтра скоро стане вічністю”.
(А. П. Ґоуті)

Volhv | Открыть | Комментариев 1

ШЛЯХЕТНЕ ДЕРЕВО


Росло колись дерево. Воно дуже любило маленьку дитину. Дитинка щодня приходила до дерева. Вона збирала його листя, сплітала їх у віночки, а потім бавилася у лісового царя. Дитина видряпувалася по його стовбурі і гойдалася на гілках. Їла плоди з дерева, а потім бавилися з ним у хованки.

Коли дитина бувала стомлена, вона нерідко засинала у тіні дерева, а листя співало їй колискову.
Дитина любила дерево усім своїм маленьким серцем.
I дерево було щасливе.
Але час спливав, а дитина підростала. I тепер, коли дитина була вже велика, дерево часто відчувало самотність.
Якогось дня дитина прийшла відвідати дерево, а воно попросило:
— Підійди до мене, моя дитино, вилізь на стовбур і зроби собі гойдалку з мого гілляччя. Іж мої плоди, забавляйся у моєму затінку і будь щаслива.
— Я вже завелика, аби лазити по деревах і бавитися, — відповіла дитина. — Хочу мати гроші. Чи можеш мені їх дати?
— Мені так прикро, — мовило дерево. — Я не маю грошей. Маю лишень листя і плоди. Збери ж мої плоди і продай їх у місті. Так отримаєш гроші і будеш щаслива.
Дитина вилізла на дерево, позривала всі до одного плоди і пішла геть.
Дерево було щасливе.
Проте дитина довго-довго не поверталася... I дереву ставало щораз сумніше.
Якогось дня дитина повернулася. Дерево затремтіло від радості і сказало:
— Підійди сюди, моя дитино, вилізь на мене, зроби собі гойдалку з мого гілляччя і будь щаслива.
— Я дуже зайнята і не маю часу здиратися по деревах, — відказала дитина. — Хочу мати дім, який би мене охороняв. Хочу мати дружину і дітей, отже маю потребу і в житлі. Чи можеш дати мені дім?
— Я не маю дому, — промовило дерево. — Моїм домом є ліс. Але ти можеш пообтинати мої гілки і збудувати собі з них дім. I тоді будеш щаслива.
Дитина пообтинала геть усі гілки і забрала їх зі собою, аби збудувати собі дім. А дерево було щасливе.
Довгий час дитина не навідувалася. Коли знову з’явилася, дерево було сповнене щастя і ледве могло говорити.
— Підійди ближче, моя дитино, — прошепотіло воно. — Підійди і побався.
— Я вже надто стара і надто сумна, аби бавитися, — сказала дитина. — Хочу мати човна, аби втекти звідси світ за очі. Чи можеш дати мені човна?
— Зрубай мій стовбур і зроби собі з нього човна, — мовило дерево. — Зможеш відплисти звідси і бути щасливою.
Дитина негайно стяла стовбур і витесала собі з нього човна, аби на ньому втекти. Дерево було щасливе... але не зовсім.
Пройшло немало часу, заки дитина знову повернулася.
— Мені так шкода, моя дитино, — вимовило дерево, — але я більше нічого не можу тобі дати... У мене більше немає плодів.
— Мої зуби застарі, аби їсти плоди, — сказала дитина.
— Не маю вже й гілляччя, — зітхнуло дерево, — не можеш погойдатися на ньому.
— Я занадто стара, аби гойдатися на гілляччі, — відповіла дитина.
— Не маю і стовбура, — проказало дерево, — не можеш уже вилазити по ньому.
— Я занадто змучена, аби спинатися по деревах, — відказала дитина.
— Турбуюся, — зітхнуло дерево, — бо хочу тобі щось дати, але не маю що. Зараз я хіба лишень стара колода. Мені так прикро...
— Тепер мені треба дуже мало, — відповіла дитина. — Я потребую лише спокійного пристановища, аби сісти і відпочити. Відчуваю-бо таку втому...
— Якщо так, — сказало дерево, випроставшись, наскільки це було можливо, — то стара колода саме те, що треба. Можеш сісти на ній і спочити. Підійди ближче, моя дитино, сядь собі і спочинь.
Дитина так і зробила.
А дерево було безмежно щасливе.
(Шел Зільверштайн)
 
Нині ввечері сядь у якомусь спокійному куточку і допоможи своєму серцю подякувати усім ”деревам” твого життя.


Volhv | Открыть | Комментариев 3

БАТЬКО ЗАБУДЬКО


Послухай, сину... Кажу тобі це, коли ти спиш, поклавши ручку під щоку, а русяве волоссячко розсипалось по твоєму чолі. Ось я увійшов до твоєї кімнати. Кілька хвилин тому, коли я сидів у бібліотеці і читав, мене наскрізь пройняли докори сумління. Сповнений почуття провини, підійшов я до твого ліжка.

 Мене не полишали думки про мою поведінку: увесь час сіпав тебе, робив тобі зауваження, коли ти зранку збирався до школи або коли вчора ввечері, замість помитися, лише обтер обличчя рушником, та ще забув почистити черевики. Так само вичитав тебе, коли ти впустив щось на підлогу.
 
Коли ми сиділи за столом і снідали, я теж витикав тобі твої прогріхи: бо щось упало тобі на серветку, коли ти хапав хліб, немов голодне звірятко, бо сперся ліктями об стіл, бо занадто грубо намастив масло на хліб. Коли ти бавився, я саме зібрався виходити з хати: за кілька хвилин мав бути потяг. Ти відірвався від забави, помахав мені ручкою і загукав:
 
— Па-па, татку!
 
А я нахмурив брови і сказав:
 
— Випрям спину!
 
Усе знову почалося ввечері, коли я повернувся з роботи. Ти саме бавився, колінкуючи по землі. Побачивши дірки у твоїх шкарпетках, я вичитав тебе при твоїх друзях і наказав негайно іти додому. ”Шкарпетки коштують гроші, — сказав я, — якби ти сам їх купував, то знав би, як їх шанувати”.
 
А пам’ятаєш, як несміливо ти увійшов до зали? Ти не міг підвести очей, ти боявся мене після того, як я влаштував тобі ”виховний момент” перед друзями. Я зиркнув на тебе поверх газети, невдоволений твоїм невчасним вторгненням, — і ти зупинився у дверях, не знаючи, що робити далі. — Чого тобі? — спитав я суворо. Ти нічого не відповів. Ти підбіг до мене, закинув рученята мені за шию і поцілував мене, міцно-міцно обнявши, з любов’ю, якою Бог обдарував твоє маленьке серце і яка, навіть коли не знаходить взаємності, ніколи не в’яне. Потім ти пішов до своєї кімнати, неквапно дрібцюючи по сходах. I тоді, сину, коли газета вислизнула з моїх рук на підлогу, мене пройняв великий страх. Що зі мною діється? Це вже перетворюється у звичку — вишукувати провини, робити зауваження. Хіба цього заслуговуєш за те, що ти не доросла особа, а мала дитина? Ось про це я думав нинішнього вечора. Оце прийшов до твого ліжка і приклякнув коло тебе, бо відчуваю сором.
 
Знаю, що це дуже мала винагорода, що тобі важко буде зрозуміти усі ці речі, навіть якби я спробував тобі про них розповісти, коли прокинешся. Але завтра я буду для тебе справжнім батьком. Буду бавитися разом з тобою, буду ділити з тобою усі твої заняття, почуватимусь недобере, коли тобі буде зле, і сміятимусь, коли тобі буде весело. Радше прикушу язика, коли він захоче знову вимовити слова роздратування. Увесь-бо час повторюватиму собі: ”Він іще тільки дитина, ще тільки маленький хлопчик!”
 
Справді, боюся, що досі трактував тебе як дорослого. Тимчасом, коли бачу тебе зараз, сину, як ти спиш, зібгавшись калачиком у своєму ліжечку, розумію, що ти іще дитина. Вчора твоя голівка так беззахисно притулилася була до маминого плеча... Я завжди вимагав від тебе надто багато, надто багато!

Volhv | Открыть | Комментариев 1

«Я – мама»


 

 

Протестую против экранного образа роженицы. В кино всегда показывают одну и ту же сцену: «Женщина стонет и плачет, чаще истерически кричит и испуганно зовет маму, все суетятся, приезжает скорая… Кошмар!».

В тот день, когда мой первый сыночек появился на свет,  все было по-другому. С утра на городском Соборе негромко переливались колокольчики. Я уже знала что, через несколько часов, свершится необыкновенное чудо. Спокойно позавтракав, мы с мужем собрали «дежурный чемоданчик» и неспешно направились  в роддом. У будущего папы, к слову, обнаружились те же симптомы, что и у меня … легкие «схваточки» мы переживали почти одновременно.   Это обстоятельство нас развеселило.  Не на скорой, а, крепко взявшись за руки,  мы шли пешком через  летний парк, вдоль цветочных алей и ароматной акации…

 

 

В палате роженицы, любуясь своим малышом, я подумала, какой героический поступок я совершила… какую важную миссию взяла на себя… 

А еще я подумала, как невнимательны, иногда, мы бываем к нашим матерям…

И… подумала… что люди не должны быть жестокими! Ведь женщины  долгие месяцы вынашивают маленького человечка, рожают, вскармливают…  недосыпая, умирая от усталости,  растят, оберегают от простуды, целуют царапинки и ссадины на коленках, желая избавить свое сокровище от малейшей  боли …  Страшно подумать, что кто-то может этого не знать… и… оскорбить, ударить или лишить жизни…

 

 

В ожидании второго ребенка я сильно волновалась… как же так!  Теперь мне придется  делить любовь  между двумя детьми. Но, в материнстве столько мудрости и счастья… Теперь я знаю  - Любовь не делится, любовь умножается!!!

 

 

 

 

 

 


khorosho-mne | ОткрытьПрисоединяйтесь!


Добавить в друзья


Стать участником


Мое меню

hiblogger.net  


Содержание страницы


Метки


Календарь

Декабрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Интересы

женское здоровье, психология