Регистрация  Забыли пароль?

 


Орест Форко пишет в travel  08.10.2012 15:01:29

Нахічевань

Автономна Республіка Нахічевань - розташований в південній частині Закавказзя ексклав (регіон, відокремлений від основної території країни) Азербайджанської Республіки, оточений Іраном, Вірменією та Туреччиною.  В різний час цей географічно та кліматично привабливий регіон належав до Великої Вірменії, Персії, Візантії, Османського Султанату, Нахічеванського ханства, Російської імперії та СРСР.Територія - 5,6 тис. км . Населення - 400 000 чоловік (2009),  з яких 99,1% азербайджанці. Батьківщина правлячої в Азербайджані сім'ї Алієвих. Свого роду заповідник радянської епохи.
 
Кордони для місцевих мешканців відкриті лише в сторону Туреччини і туристи тут  бувають нечасто.
 На митниці нам повезло - при підтримці місцевих контрабандистів та випадково знайденого митника, що служив в Україні, ми десь за півгодини пройшли усі бюрократичні процедури. А могли затриматись реально довше - процедури проходження кордону ніким не описані, а російську та англійську тут знають далеко не всі з бюрократичної братії. Давати хабарі не довелось, а от сувеніри на пам'ять типу прапорців, ручок і фрізбі пішли на ура.  
 
Хороші дороги,  доглянуті узбіччя з довгими рядами дво-трирічних саджанців та системою поливу. І так на протязі десятків кілометрів. З часом буде дуже красиво і зручно.
 
 
Памятник Гейдару Алієву, позаду його ж музей. Тут взагалі багато споруд та об'єктів носять його ім'я за давньою радянською традицією.
Місцевий театр.
Мавзолей Гусейна Джавіда на стенді історичних пам'яток в центрі міста.
Він же в оригіналі.Гусейн Джавід - поет і драматург поч. 20ст. Найбільш яскравий представник романтизму в азербайджанській літературі.
Взагалі центр дуже красивий і чистий.
"Муравей" якщо не помиляюсь. Також багато вазів та  чорних волг. А от поліцейські розсікають на бмв.)
А ось так виглядають тутешні таксисти. Усі в уніформі, на нових "китайцях" з синіми номерами. Бензин тут дешевий - приблизно 7 гривень, але для таксування необхідна ліцензія.
Фонтани тут чудові.
Парки теж нвіроку.
Червоні дорожки.
Симпатичні ліхтарі та смітники.
Спорт тут також в повазі.
 
Меню в місцевій кафешці. Доволі недорого і смачно. Страви вибирали навмання.
 Тутешня валюта - манат, дорожча за Євро.- 11 гривень.
Так виглядають  вулички поза центром.
Трохи шпигуноманії: Оскільки туристів,окрім турків,тут небагато, тому й увага до нашого авто була відповідною не тільки зі сторони цивільного населення. Готель коштував 45 манат (приблизно 60 доларів). Зранку потрібно було виїзжати, вирішили виїхати за місто і заночувати в палатках, благо ночі стояли теплі.  Ще під виїзду запримітили за собою білу "шістку". Вранці її ж побачили неподалік від місця ночівлі. Після того рушили в сторону кордону і вона знову була на хвості. Навіть коли ми помилково звернули не туди і повернули назад вона зробила той же маневр. ) Виїхали ми з країни без проблем, тому можливо це було лише дружньою турботою місцевих спецслужб про своїх гостей.)

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 14
Проезжал через Нахичевань в "годы застоя". Запомнилась огромная надпись на горе "Широко шагает советский Азербайджан! Л.И. Брежнев". Водитель-армянин долго и красочно матерился...
)))))
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись
Рекомендовал эту запись

Интересно!

дякую!
Как жители этой республики в основной Азербайджан попадают при необходимости?
Літаком переважно. Або ж через Турцію та Грузію.
Рекомендував цей запис

интересно!

Рекомендовал эту запись

Самое интересное здесь:


Поиск по сайту

Место для рекламы ;-)


Здесь был КП...

Украина:

Карпаты, Крым, Аскания-Нова, Бердичев, Бердянск, Винница, Вишневец, Владимир-Волынский, Днепропетровск, Донецк, Желтые Воды, Жовква, Запорожье, Збараж, Золочев, Ивано-Франковск, Изюм, Каменец-Подольский, Каменная Могила, Киев, Кременец, Кривой Рог, Луцк, Львов, Меджибож, Миргород, Мукачево, Николаев, Никополь, Одесса, Олесько, Острог, Переяслав-Хмельницкий, Подгорцы, Полтава, Почаев, Ровно, Святогорск, Севастополь, Сорочинцы, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хотин, Чернигов, Черновцы, Чортков, Яремче ...

 

Европа:

Австрия, Албания, Беларусь, Болгария, Босния, Великобритания, Венгрия, Германия, Греция, Дания, Ирландия, Испания, Италия, Латвия, Литва, Македония, Молдова, Нидерланды, Норвегия, Польша, Португалия, Россия, Румыния, Сербия, Финляндия, Франция, Хорватия, Черногория, Чехия, Швейцария,  Швеция, Эстония ...

 

Кавказ:

Азербайджан, Армения, Грузия, Дагестан ...

 

Ближний Восток:

Израиль, Иордания, Ирак, Иран, Йемен, Катар, Кипр, Ливан, ОАЭ, Саудовская Аравия, Сирия, Турция ...

 

Азия:

Афганистан, ИндияИндонезия, Казахстан, Киргизия, Китай, Непал, Таджикистан, Таиланд, Шри-Ланка, Узбекистан, Япония ...

 

Америка:

Аргентина, Аруба, Боливия, Бразилия, Венесуэла, Колумбия, Панама, Парагвай, Перу, США, Чили ...

 

Африка:

Гана, Зимбабве, Египет, Либерия, Ливия, Марокко ...

  

Австралия и Океания:

Австралия, Новая Зеландия, Фиджи ...

 

Антарктида

 


Наш клуб...

Метки

Реклама...

Путешествуйте с нами!


Туристические новости...


Счетчик...
Besucherza sexsearch
счетчик посещений
ОБОЗ.ua